Лукашенко вперше прокоментував інцидент з посадкою літака Ryanair у Мінську. Він заявив, що повідомлення про замінування надійшло нібито від Швейцарії.

Про це він заявив на зустрічі з парламентарями, членами Конституційної комісії та представниками органів державного управління, повідомляє “БелТА”.

Диктатор заявив, що діяв законно, нібито захищаючи людей за всіма міжнародними правилами. За його словами, про вибухівку на борту повідомили зі Швейцарії.

Лукашенко також зазначив, що екіпаж літака нібито радився з керівництвом компанії та аеропортом у Вільнюсі. Врешті, ухвалили рішення про посадку у Мінську.

“3 людини вийшли з літака в Мінську, аби не повертатися з Вільнюса, але з них зробили фейкових співробітників КДБ”, – підкреслив він.

Політик запевнив, що винищувач МіГ-29 не змушував лайнер здійснювати посадку. Й виправдав свої дії ще й низкою “мінувань” у країні з IP-адрес Польщі.

” У літаку перебував терорист й про це знали далеко за межами Білорусі. Нехай Захід скаже, на які спецслужби працювали затримані”, – додав він.

“Недоброзичливці Білорусі перейшли від організації бунтів до етапу удушення. Далі – візьмуться за Росію”, – переконаний диктатор.

У своєму зверненні самопроголошений президент Білорусі згадав й про Україну. А саме – про збиття літака рейсу MH17 у небі над Донбасом.

“Не подобається літати через безпечну Білорусь – літайте там, де вгробили 300 людей”, – цинічно заявив диктатор.

Лукашенко також бідкався, що не встиг літак сісти у Мінську, як із Заходу “посипалися написані під копірку звинувачення та заборони на польоти”.

Він вбачає у цьому змову проти Білорусі й ніщо інше, як сплановану провокацію. Мовляв, відповідна реакція надійшла надто швидко.

Диктатор зазначив, що наразі країна перебуває на межі навіть не холодної, а “крижаної” війни. Й звинуватив “сильних світу цього” у перерозподілі сфер впливу на тлі пандемії.

Нагадаємо, минулої неділі, 23 травня, в аеропорту Мінська здійснив вимушену посадку літак компанії Ryanair, що летів рейсом Афіни – Вільнюс. Приводом став сигнал про наявність вибухівки на борту, який надійшов від білоруських диспетчерів. За наказом Лукашенка, пасажирський літак супроводжував військовий винищувач.

Після екстреної посадки затримали співзасновника каналу Nexta Романа Протасевича, який перебував на борту. Він активно висвітлював протести в країні після сфальсифікованих президентських виборів у серпні минулого року.

Керівник білоруської опозиції Світлана Тихановська назвала затримання Романа Протасевича операцією спецслужб Білорусі, яка наражала на ризик життя екіпажу і всіх пасажирів на борту цього літака.