Україна є готовою відкрити контрольний пункт в’їзду-виїзду “Золоте” (Луганщина). Крім того, офіційний Київ планує побудувати залізницю, яка має з’єднати підконтрольну Україні частину Луганської області з мережею української залізниці.

Про це стало відомо за підсумками урядової наради під головуванням міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксани Коляди.

Також участь у заході взяли керівник української делегації в Тристоронній контактній групі в Мінську Леонід Кучма, українські представники в підгрупах, місцева влада, очільники міністерств і відомств, повідомила у фейсбуці Дарка Оліфер, прессекретарка Кучми.

Як зауважила Оліфер, відкриття контрольного пункту в Золотому передбачено домовленостями за підсумками в нормандського саміту в Парижі. Повноцінна робота такого пункту полегшить перетин лінії зіткнення для всіх жителів Луганської області.

“Ми також продовжуємо працювати над подальшим вдосконаленням інфраструктури пунктів пропуску”, – додала вона.

Щодо залізниці з підконтрольною Києву територією Луганщини, то її створення, за словами Оліфер, зробить серйозний внесок в економічний розвиток Луганщини. Потребує цю лінію насамперед малий та середній бізнес, зокрема аграрії регіону, які створюють робочі місця та сплачують податки.

Також за її словами, гостро стоїть питання повернення боргів від ОРДЛО за спожиту воду. Ця гуманітарна проблема може бути вирішена виключно в межах чинного законодавства України. Необхідність її вирішення Україна обговорюватиме з РФ в рамках Тристоронньої контактної групи.

Доручено вжити заходів щодо подальшого розвитку проекту з будівництва залізничної лінії, що з’єднає підконтрольну Україні частину Луганської області з мережею української залізниці.

Створення цієї лінії сполучення зробить серйозний внесок в економічний розвиток Луганщини, її потребує, насамперед, малий та середній бізнес, в тому числі, аграрії регіону, які створюють робочі місця та сплачують податки до державного бюджету України.

Профільним установам делеговано визначити базу українського державного та приватного майна на території тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму, яке було незаконно захоплено та втрачено; обговорено стратегію дій України на цьому напрямку.

Леонід Кучма подякував урядовцям за увагу до проблем Донбасу та Криму і закликав продовжити конкретні дії в інтересах українських громадян.