ЗСУ почали фактично стирати колони противника під Авдіївку і отримали певну перевагу. Тепер ворог заходить здебільшого малими групами.

Про це розповів експерт із Defense Express Іван Киричевський.

Він вказав, що окупанти змушені вести наступ малими штурмовими групами під Авдіївкою через величезні втрати, які вони понесли. 

«Якщо говорити про те, що зараз відбувається з росіянами під Авдіївкою, то не зовсім коректно було б говорити, що вони там змінюють тактику тощо. Зокрема, що на початку наступу вони наступали колонами бронетехніки, а зараз все звужується до штурмових груп. Все зовсім по-іншому. Підрозділи окупантів просто стираються під Авдіївкою. Окупанти почали наступати посиленими батальйонами, а тепер ці батальйони стерлись до рівня штурмових груп, які дійсно можуть підтримувати безперервність наступу», — пояснив Киричевський.

Експерт наголосив на потребах ЗСУ для того, щоб знизити вогневий вплив ворога на наші війська.

«Ці штурмові групи окупантів мають високий рівень підтримки артилерії та авіації. Тому, як би це банально зараз не прозвучало, втім нам би зараз дуже допомогли б F-16 для того, щоб росіяни менше скидали керованих авіабомб на Авдіївку. Це значно б понизило вогневий вплив на наші війська. Нам також і не вистачає великокаліберної артилерії, адже «тюльпанів» у росіян, на жаль, занадто багато», — додав він.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях.

Зауважимо, Росія ось уже кілька місяців щоденно кидає шалену кількість своїх бійців на штурми Авдіївки. Як зазначають у розвідці Великої Британії, умовний прогрес обійшовся країні-агресорці у тисячі жертв.

Останніми днями російські війська здійснили подальші невеликі просування на північній осі «кліщів» у рамках спроби оточити Донецьке місто Авдіївку, – кажуть у розвідці.

У відомстві звернули увагу, що від початку жовтня 2023 року окупантам вдалося просунути лінію фронту на цій ділянці на 2 кілометри вперед. Зауважують, що це просування є скромним, але воно, ймовірно, одне з найбільших досягнень «другої армії світу» з весни 2023 року.

Також слід розуміти, що відповідне просування коштувало російським підрозділам, які брали участь у бойових діях на цьому напрямку, тисячі жертв.

У звіті також зазначають, що відповідна операція ворога наближає його до Авдіївського коксохімічного заводу. Там наші військові утримують одну зі своїх головних оборонних позицій.

Хоча Авдіївка стала важливою точкою або випуклістю на українській лінії фронту, Україна залишає під контролем коридор, шириною приблизно 7 кілометрів, через який вона продовжує постачати місто, – наголошують у розвідці.

Російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко пов’язує це з майбутніми «виборами» президента. Адже Владімір Путін має щось подати як перемогу. Саме тому він і прагне захопити Авдіївку.

Путіну потрібно хоч якось показати себе переможцем. Це не матиме особливого впливу на подію, що відбудеться у березні 2024 року, але повністю ганьбитися йому не хочеться, – зауважив Ігор Яковенко.

Відтак саме через вибори росіяни не шкодують ніяких сил у боях за Авдіївку.

Російський лідер, ймовірно, не коментуватиме цю тему й не поставить її на центральне місце у виборчій кампанії. Проте насправді передвиборчий процес і не є для нього надто важливим.

Путін може просто дати вказівку і в підсумковому протоколі напишуть потрібну цифру. Але про щось йому треба буде говорити, бо він не зможе мовчки провести всю кампанію, – додав Яковенко.

Водночас Яковенко зауважив, що російські пропагандисти вже надали місту величезне значення. Вони у публічній риториці зробили з нього ледве не другий Сталінград. Битву за нього вважають однією з найбільших у роки Другої світової війни. Так, у Росії прагнуть зобразити Авдіївку як місце, де буцімто вирішується доля сучасної війни.