Верховна Рада може розглянути законопроект передбачає відповідальність за підробку тестів на коронавірус.

Про це в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” розповів глава комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький в п’ятницю, 11 грудня, пише видання VESTI.

На даний момент кримінальна відповідальність за підробку тестів в Україні не передбачена.

“Ми будемо виправляти цю прогалину. Навряд чи ми встигнемо розглянути цей законопроект на цьому сесійному тижні, але на наступній, я думаю, цей законопроект буде мати підтримку”, – розповів нардеп.

Він зазначив, що документ вже готовий до реєстрації в парламенті.

За словами в.о. генерального директора “Центру громадського здоров’я” Міністерства охорони здоров’я України Ігоря Кузіна, глобальний фонд доступу до коронавірусних вакцин COVAX офіційно підтвердив терміни поставки в Україну.

Однак з’явилася інша проблема. Як розповів чиновник, у ряду громадян України, які приїхали в ту чи іншу країну, знайшли підроблені результати ПЛР-тестів.

“Найчастіше підроблені результати тестування виявляють інші держави, куди українці приїхали на відпочинок або по роботі. У нас є кілька звернень від держав з проханням впровадити механізм захисту результатів тестів”, – пояснив він.

Кузин також додав, що зараз розробляється спеціальна система захисту. Ймовірно, це буде можливість перевіряти результат ПЛР-тесту в онлайн-режимі.

А в Україні, за його словами, картина більш об’єктивна. “Статистика по тестуванню і захворюваності збирається щодня, і зараз підстав говорити про те, що вона занижена або завищена, у нас немає. Дійсно, ми отримуємо інформацію від усіх лікарень і обласних лабораторних центрів, і така статистика, на нашу думку, об’єктивна” , – сказав Кузін.