Офіс генерального прокурора України запрацює з 2 січня.

Про це на брифінгу у четвер сказав генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

“Починали атестацію із 1339 прокурорів. Після усіх процедур, тесту на знання законодавства, оцінки здібностей, письмових завдань, перевірки на доброчесність у Генеральній прокуратурі залишилися 610 прокурорів.

Цим прокурорам уже запропоновано перейти до Офісу генерального прокурора, нові посади”, – розповів Рябошапка.

“Починаємо свою роботу з 2 січня 2020 року. 1 січня – вихідний. З 2-го січня вже не існуватиме генеральної прокуратури України, як інституції.

Значно зменшилась кількість департаментів, підрозділів. Створена нова спеціалізована прокуратура, яка опікуватиметься питаннями військових злочинів та у сфері оборонно-промислового комплексу. Із 2500 працівників Генпрокуратури у новому Офісі працюватиме лише 1500″, – додав генпрокурор.

Разом із ним на брифінгу був тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.

З 20 січня почнеться добір в Офіс генпрокурора на вакантні посади.

“Хотіли би добрати людей, які є професіоналами, доброчесними, але які не мають прокурорського досвіду. З тим, щоб отримати “свіжу кров”. Щоб прокуратура мала новий поштовх, імпульс, розвиток. Є трохи більше 200 вакансій.

Один із пріорітетів – зробити так, щоб частка тих людей, які довіряють органами прокуратури, значно зросла”, – заявив Рябошапка.

Також він заявив: “Ця реформа – унікальна. Майже за 30 років незалежної України, її новітнього періоду, нічого подібного в країні поки що не відбувалося”.