За 42 дні війни в Україні загинуло майже 19 тисяч російських військових. Ба більше, РФ втрачає багато генералів та офіцерів, тож мотивація воювати в окупантів падає.

 

На це є кілька причин, сказав військовий експерт Сергій Жданов. Він вважає, що армія йде в “рознос”.

“Ви ж бачили, що коїлось в Бучі. Командири або просто не беруть в цьому участь, або просто не можуть на це вплинути. Думаю, що і те, і інше”, – вважає Жданов.

Він нагадав, що у росіян вже були випадки, коли вони відмовлялися йти в атаку, тому що розуміли, що війна ось-ось закінчиться. На крайні види бунту йшли ті російські солдати, яким обіцяли або ротацію, або відправлення додому.

«Після першого серйозного вогневого впливу з боку Збройних Сил України вони починають розбігатися. Їм треба утримувати особовий склад на містах»,– додав Жданов в ефірі 24 каналу.

Мародерство – не основна мотивація окупантів, вважає фахівець. Хоча матеріальні блага теж мають дуже великий відсоток впливу.

«Основна мотивація у росіян, на мій погляд, складається з сили наказу й ідеологічної “накачки”. Наказ зараз переважає»,– переконаний Жданов.

Також загарбники усвідомлюють, що їх можуть поранити або вбити.

До того ж, у телефонних розмовах солдати РФ визнають, що програють ЗСУ. Одну з перехоплених розмов солдата російської армії опублікували на фейсбук-сторінці СБУ.

У телефонній розмові російський окупант зізнався, що його бригада програє противнику. До того ж він зізнався про чималі втрати серед особового складу.

Він відверто визнає силу та міць Збройних Сил України і говорить, що українська армія не по зубах російським окупантам.

“Ми не можемо виконувати завдання проти такого противника. Все, що ти казала, що українські війська мають техніку – справді, блін, так і є”, – підсумував загарбник у розмові.

Зазначимо, що командування окупаційних військ російської федерації видало наказ про обмеження власним військовослужбовцям виходу до інтернету через програш в інформаційній війні.

Відповідний документ оприлюднило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

«Російське командування скаржиться на посилення інформаційного впливу на російських військових з боку ЗСУ та українських спецслужб (інформаційна війна, агітація, пропаганда). Про це йдеться у «Виписці з наказу заступника командувача західного воєнного округу з воєнно-політичної роботи», яку командування окупантів розіслало у військові частини», – стверджує розвідка.

В документі вказується, що російські командири зіштовхнулись з протидією особового складу, який висловлює невдоволення війною в Україні. На думку російського командування, провина за зниження мотивації та панічні настрої військових лягає на відвідування інтернету та популярних месенджерів.

«В якості засобу протидії віддано наказ провести заходи по «засобам обмеження виходу особового складу в телекомунікаціно-інформаційну мережу Інтернет з персональних мобільних пристроїв з розширеними мультимедійними можливостями». На думку окупантів саме використання сучасних технологій призводить до збільшення кількості крадіжок документів, що мають обмежувальну відмітку «Для службового користування». А отже, боротися з цим явищем можливо тільки підвищивши рівень контролю за доступом до інформації та спілкуванням в месенджерах», – зазначають у ГУР.

Згідно з вказівками командування, російським військовим або заборонять зовсім, або піддаватимуть жорсткій цензурі всі повідомлення та будь-яку інформацію, розміщену в інтернеті. На думку українських розвідників, сам факт появи подібного документу засвідчує ефективність українських інформаційних військ у протидії агітації окупантів.

24 лютого росія здійснила повномасштабне вторгнення на територію України, після чого почалися бомбардування військової та цивільної інфраструктури.