У раді правосуддя повинні провести перевірку і встановити, чи дійсно мало місце втручання в діяльність судді.

Суддя Андрій Антонов, який розглядав та зрештою закрив справу проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса, подав заяву про відставку. 

Про це повідомила прес-секретар Вищої ради правосуддя Оксана Лисенко. 

"Антонов подав до Вищої ради правосуддя заяву про відставку з посади судді Київського районного суду міста Полтави, мотивуючи своє звільнення тиском на нього", – зазначила Лисенко. \

Популярне: "Чим більше комбайнів, тим вищою буде зарплата та пенсія": Ляшко зробив нову гучну заяву

Також суддя направив до ВРП повідомлення про втручання в його діяльність.

У ній Антонов наполягає, що дії прокурорів, які не з’являлись на дебати, "позбавили суд можливості винести вирок по суті обвинувачення".

Суддя також згадує, що прокуратура відкрила проти нього провадження за "неправосудне рішення", і вважає це тиском та його дискредитацією. 

Також Антонов зазначає, що в день ухвалення ним рішення НАЗК повідомило про початок перевірки його декларацій. 

"Такі дії я… розцінюю як розправу за постановлене рішення", – пише суддя.

У заяві він просить "вжити заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя". 

Як пояснили УП у раді правосуддя, її член має провести перевірку та встановити, чи дійсно було втручання в діяльність судді.

 "Остаточне рішення приймається більшістю від складу ВРП. ВРП може як застосувати факти реагування, так і відмовити у вжиття таких заходів", – пояснила речниця Оксана Лисенко. 

Зокрема, Рада може зробити публічну заяву чи звернення, внести до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто допустив порушення.