Друге запитання в межах загальнонаціонального опитування 25 жовтня стосуватиметься можливості створення на Донбасі вільної економічної зони.

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні.

«Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?» – озвучив запитання Глава держави.

Він зауважив, що всі важливі питання вирішуватимуться за участі громадян.

«Приходь і вирішуй», – сказав Президент.

Раніше Володимир Зеленський повідомив, що у день проведення місцевих виборів 25 жовтня українцям буде поставлено п’ять суспільно важливих питань.

Ініційоване Президентом загальнонаціональне опитування, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків, проте дасть можливість кожному громадянину висловитися щодо важливих для суспільства питань. Держава ставить прямі запитання суспільству та отримує прямі відповіді без посередників.

Як відомо, Україна може запропонувати створити на Донбасі вільну економічну зону. Це один із допустимих компромісів під час переговорів у Мінську, вважає глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

“Ми можемо запропонувати розглянути питання вільної економічної зони в цих областях. До речі, в 1993 році я, будучи президентом, підписав указ про встановлення вільної економічної зони в цих регіонах, але потім це якось загубилося. Але це не означає, що неможливо повернутися до цього питання й обговорити його”, – сказав він в ефірі ток-шоу “Пульс”.

На думку Кравчука, СЕЗ може дати більше можливостей і правових свобод на Донбасі.

“Це саме та річ, яку ми не просто виношуємо… Ми це називаємо землями, або територіями, пріоритетного розвитку. Це робоча назва. Зараз ми говоримо про те, що ми повинні створити можливість пріоритетного розвитку Луганської та Донецької, Херсонської областей, підконтрольних уряду, зробити там точки зростання, підтягнути туди інвестиції, зробити там певні пільгові режими”, – доповнив Кравчука Олексій Резніков.

За словами Резнікова, суть така: дати точки зростання, дати бажання інвесторам прийти з ризиковим капіталом і почати там вкладатися.

Що взагалі таке вільна економічна зона?

Її, до речі, ще називають “особливою”. Офіційною мовою це звучить так:

“Обмежена територія з особливим юридичним статусом щодо решти території держави. Часто особливий статус виражається в пільгових податкових або митних умовах для національних або іноземних підприємців. Головна мета створення таких зон – розв`язання завдань соціально-економічного розвитку держави, окремих регіонів або галузей”