Причиною звернення до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана генеральний прокурор України Юрій Луценко назвав неможливість підвищити зарплати прокурорам у вересні через дії міністра фінансів Олександра Данилюка, передає Корупція.Інфо

Популярне: Луценко зробив гучну заяву про ДТП Димінського. Таких слів від нього не чекав ніхто!

Генеральний прокурор України Юрій Луценко надіслав прем'єр-міністру Володимиру Гройсману листа з вимогою відправити у відставку главу Міністерства фінансів Олександра Данилюка. Про це Луценко заявив 23 серпня, під час робочого візиту до Дніпропетровської області.

За словами генпрокурора, Данилюк видав розпорядження щодо ревізії держбюджету, що унеможливлює заплановане у вересні підвищення зарплат прокурорів. Луценко вважає це рішення незаконним і стверджує, що "будь-якою ціною буде домагатися, щоб міністр фінансів пішов зі своєї посади".

Луценко також додав, що саме через провину Мінфіну досі не реалізовано коштів, конфіскованих в оточення колишнього президента Віктора Януковича."Я не розумію, є закон України. За ним гроші, які ми забрали в Януковича, повинні піти на сільські лікарні, на нове озброєння, техніку в армію. І раптом хтось у Міністерстві фінансів вирішує, що це буде не в серпні, а у грудні. А як провести тендер у грудні і закупити обладнання ніхто не подумав? А як побудувати дорогу у грудні і провести тендер ніхто не подумав? Я вважаю, що це цілковита ознака службової недбалості", – заявив він.

У липні стало відомо, що Державна фіскальна служба України проведе позапланову перевірку Данилюка за підозрою ГПУ в ухиленні від податків. Міністр фінансів стверджує, що не порушував закону.

Джерела INSIDER в оточенні президента і в парламентській фракції "Народний фронт" повідомляють, що Данилюка до початку осені можуть відправити у відставку.

Данилюк очолив Міністерство фінансів 14 квітня 2016 року. До цього, у 2006–2010 роках, як зазначено в офіційній біографії міністра, він керував інвестиційним фондом Rurik Investment у Лондоні та Люксембурзі, із 2010-го до 2015-го очолював Координаційний центр з упровадження економічних реформ при Адміністрації Президента. У 2014 році був представником президента у Кабінеті Міністрів, а потім – заступником глави АП.