У Чернівецькій області вже другу бригаду екстреної медичної допомоги довелося відправити на вимушену обсервацію.

У розпал пандемії коронавірусу деякі українці продемонстрували своє байдуже ставлення до медиків. Справа в тому, що громадяни приховують симптоми небезпечної хвороби від медиків.

Зокрема, за останній тиждень Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Чернівецької області зафіксував два випадки, коли при виклику бригади швидкої допомоги пацієнти приховали можливе зараження коронавірусом або контакт з потенційним зараженим, повідомив директор Чернівецького центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Єленєв.

За його словами, у зв’язку з цим вже другу бригаду ЕМП довелося відправити на вимушену обсервацію.

Єленєв уточнив, що в середньому вони виїжджають на близько 300 викликів на добу. При цьому забезпечити всіх співробітників на всі виклики протиепідемічними костюмами неможливо, так як для цього потрібно не менше 600 комплектів на добу.

“У період епідемії, коли кожен медичний працівник на рахунку, це неприпустимо! Звертаюся до центральної влади, і прошу вас, шановні чиновники сприяти в тому, що прирівнювати приховування інформації про можливе зараження COVID-19, або контакт з такою особою, при виклику бригади екстреної медичної допомоги, до навмисного зараження коронавірусом! Ми не маємо права ризикувати нашими медиками, інакше нас не буде кому рятувати! Дякую за розуміння! “, – заявив Єленєв на своїй сторінці в Фейсбуці.