Боротьба з олігархами далеко не всім до душі. Те, що вона не подобається тим, з ким збираються воювати – це зрозуміло, однак нещодавно з критикою проти законопроєкту Зеленського неочікувано для всіх долучилася омбудсменка Людмила Денісова, яка стверджує, що документ порушує Конституцію.

Вчора вона разом з «Європейською солідарністю», «Батьківщиною», «ОПЗЖ» і «Голосом» запропонувала направити законопроект про олігархів на розгляд Венеціанської комісії.
Вона заявила, що законопроект про олігархів не відповідає Конституції, і вимагає експертизи Венеціанської комісії.
Але у Зеленського чітко дали зрозуміти, що не хочуть цього. Нардеп від «Слуги народу», представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що всі недоліки законопроекту можна усунути правками.

Цікава і сама компанія «борців» проти законопроекту. Де б ви побачили ті ж «Голос і« ОПЗЖ »в одній упряжці? Тут вони зійшлися в єдиному пориві.

24 канал розпитав Денисову, чому вона виступила проти та чому раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини не коментувала жодну ініціативу народних обранців. Як відомо, за нього вже проголосували в першому читанні.

Згідно з цим законопроєктом, визначається олігархом людина, враховуючи її майновий стан. Тут я побачила порушення статті 24 Конституції та статтю 4 Конвенції ООН. Не може бути обмеження, зокрема й за майновим станом, – заявила омбудсменка.

Водночас голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів Денило Гетьманцев висунув думку про те, що йому вбачається у цій позиції більше від політики ніж від права.

” Я б радив пані Денісовій сконцентруватися на захисті прав простих громадян, а не тих, хто потенційно міг бути внесений до переліку олігархів”, – заявив Гетманцев.

Політолог Володимр Фесенко в коментарі 24 каналу заявив, що погоджується з ним.

“Це той випадок, коли я можу погодитися з Гетманцевим, що тут домінує політика. Мені абсолютно очевидно, я навіть знаю деяку інсайдерську інформацію, який саме олігарх лобіює такі кроки, звернення до Венеціанської комісії. Це найбагатший олігарх країни”, – заявив політолог Володимир Фесенко.

Депутат Ярослав Юрчишин вважає, що насправді йде процедура затягування, щоб мати більше часу й просто домовитися з тими самими олігархами. Цей законопроєкт не запланований на те, щоб його ухвалювали.
То невже все складається в логічний ланцюжок, де насправді найбагатший олігарх з Зеленським сваритися не хоче, запитує 24 у Фесенка.

“Він сам не хоче вступати в конфлікт з президентською командою, але прагне торпедувати цей закон. Це, до речі, свідчення того, що олігархи, зокрема найбагатша людина, реально побоюються цього закону”, – заявив політолог Фесенко.

Ініціативою президента є те, щоб список олігархів внесла Рада нацбезпеки й оборони, хоча нардепи бачать на цьому місці Нацагентство з питань запобігання корупції. При цьому самих олігархів хочуть зобов’язати звітувати перед НАЗК про фінансування ЗМІ, а будь-яка концентрація бізнесу за їхньої участі обов’язково повинна відбуватися з дозволу Антимонопольного комітету.

Єдине, що дійсно насторожує, щоб це не був ще один непотрібний орган.

“Не хотілося б, щоб це звелося до якогось “держолігархнагляду”. Жартую, звісно. Не думаю, що основна архітектура закону зміниться кардинально. Тобто швидше все-таки РНБО буде органом, який вестиме реєстр олігархів”, – заявила нардепка Євгенія Кравчук.

Найголовнішим підсумком цієї історії є те, що Фесенко вбачає в словах Деносової нову і досить серйозну атаку на законопроект про олігархів.
Він назвав всю цю ситуаціію дуже показовою. Наш Уповноважений з прав людини захищає в першу чергу права найбагатшої людини країни, а заодно і права його колег по олігархату. От би з таким же завзяттям вона захищала права простих українців.