Державне бюро розслідувань оголосило в розшук підполковника СБУ, який передавав дані державної таємниці російським спецслужбам.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

“Слідчі… оголосили у розшук підполковника Служби безпеки України, якому повідомлено про підозру у скоєнні державної зради, дезертирства, незаконного придбання спеціальних технічних засобів отримання інформації, зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу”.

Мова йде про Василя Прозорова.

Досудове слідство встановило, що працівник СБУ за завданням та в координації зі спецслужбами РФ, збирав та передавав відомості з обмеженим доступом, у тому числі ті, що становлять державну таємницю.

З метою уникнення відповідальності, СБУшник утік у грудні 2017 року в Білорусь і досі не повернувся в Україну.

Відзначається, що в разі появи підполковника на території України його доставлять до суду для обрання запобіжного заходу.У ДБР додали, що дане кримінальне провадження було розпочате 5 січня 2018 року слідчими Головного слідчого управління СБУ.

1 лютого 2019 року справу передали для здійснення подальшого розслідування до ДБР у Києві.

Нагадаємо, що 25 березня у Росії влаштували прес-конференцію такого собі Василя Прозорова, якого називають перебіжчиком зі Служби безпеки України.

Прозоров розповів, що працював в СБУ з 1999 до 2018 року, а з травня 2014 року числився в центральному апараті, штабі АТО.

Він також сказав, що з квітня 2014 року “добровільно з ідеологічних мотивів сприяв РФ в отриманні інформації”.

Екс-співробітник СБУ також заявляв, що до катастрофи малайзійського Boeing на Донбасі причетна українська сторона.

Служба безпеки після цього заявила, що Василь Прозоров був звільнений з лав СБУ у 2018 році через службову невідповідність, зокрема за систематичне вживання алкоголю на робочому місці, дискредитацію звання офіцера.