За час повномасштабної війни з Росією загинули близько 10 тисяч українських захисників. Таку цифру підтвердив під час прямого ефіру з Марком Фейгіним радник глави Офісу президента Олексій Арестович.

За його словами, ворожі втрати перевищують наші в рази.

“У нас і на початку конфлікту гинуло 100 на добу в середньому, а в російській армії 1000 гинуло на добу в перші 20-30 днів. Зараз у них 200-300 гине, не менше”, – повідомив він.

Він також припустив, що в результаті успішної роботи української артилерії 10 червня загинули близько 600 окупантів. На уточнююче запитання Фейгіна, “чи можна припустити, що українська армія втратила до 10 тисяч бійців”, Арестович відповів: “Так, десь так”.

Президент України Володимир Зеленський також заявив, що щодня на фронті гинуть від 60 до 100 українських військових. Він зазначив, що поранення отримують щодня ще 500 бійців.

“Ситуація дуже складна, 60-100 солдатів на день гинуть в бою і близько 500 осіб отримують поранення в бою. Так Ми тримаємо свої оборонні рубежі”, – йдеться в повідомленні.

При цьому він уточнив, що найскладніша ситуація на сході України та півдні Донецької та Луганської областей. Схожі цифри озвучував раніше й міністр оборони Олексій Резніков. Україна втрачає щодня до сотні своїх бійців, а кількість поранених за день може доходити до пів тисячі.

Як зазначається, Кремль “продовжує тиснути масою, буксує, наражаться на потужний опір, несе величезні втрати”. За словами міністра, головним досягненням з початку повномасштабної агресії РФ є збереження синергії усього військово-політичного керівництва.

Усі, хто працює на оборону заради перемоги України – єдина команда. І наша спільна мета – здолати росію, як би складно це не було – підкреслив Резніков. Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк також підтверджує, що втрати українських військових зараз становлять від 100 до 200 людей щодня. 

За його словами, однією з головних причин великої кількості втрат є відсутність паритету між українськими та російськими військовими можливостями. Він додав, що Україні потрібні сотні найпотужніших артсистем, які може надати Захід. Також Україні потрібно до 300 ракетних систем, щоб мати можливість досягти паритету з вогневою потужністю Росії та звільнити окуповану територію.

“Поки Росія не зазнає серйозної військової поразки, ніяка форма діалогу не буде можливою, і вони продовжуватимуть намагатися захопити частину нашої країни”.

Україна востаннє повідомляла загальні втрати 16 квітня. Тоді Зеленський повідомив, що за час війни РФ проти України загинули від 2500 до 3000 українських військових, ще близько 10 000 – поранені.

Своєю чергою Росія востаннє називала свої втрати 25 березня 2022 року – 1351 вбитих військовослужбовців, 3825 поранених Водночас в Генштабі ЗСУ зазначають, що станом на 11 червня українські воїни ліквідували 32050 російський військових. Також вони спалили чимало ворожої техніки.