Колишній міністр МВС Арсен Аваков прийшов на ефір «Україна 24» та розповів багато цікавого: раптово Аваков пішов у наступ особисто проти Володимира Зеленського, санкцій РНБО та запустив розмови про новий старт політичного сезону зі своєю участю.

Який сигнал подав Авакова

Після відставки з посади міністра, на якій він пробув сім років, Аваков не так часто виходив до ЗМІ. Спочатку колишній міністр відпочив в Італії, звідки публікував різні фото. Потім перехворів на коронавірус, і ось прийшов до студії. Експерти одразу прийшли до висновку, що його поява — це заявка на новий політичний сезон.

Політолог Ігор Чаленко зазначає, що Аваков чітко окреслив конфігурацію свого політичного буття. Він вважає, що колишній міністр не планує стартувати окремим проєктом, однак Аваков може стати модератором чи координатором якоїсь об’єднаної політичної сили.

«Інтерв’ю Авакова можна вважати стартом реально нового політичного сезону, який може бути предтечею певних змін у самій Верховній Раді, і в самій монокоаліції, де бачать, що особисті рейтинги Зеленського падають. Це може спричинити певну мережу подій, які призведуть до позачергових парламентських виборів. І це дійсно може відбутися виходячи з того, які сигнали дає Аваков». — розповів Чаленко The Page.

Політолог Володимир Фесенко згідний, що Аваков не планує «сольну кар’єру».

«Аваков поступово, покроково повертається у політичний процес та готовий до пропозицій. Прізвища, які він назвав — це потенційні партнери, яких у нього зараз немає. І самостійно, як лідер, він нічого створювати не буде», — зазначив він.

Аваков публічно виступив проти Зеленського

Також під час інтерв’ю Аваков багато згадував про президента Володимира Зеленського. І якщо раніше він ніколи публічно не критикував главу держави, цього разу він відступив від звичної поведінки.

«Коли Аваков йшов з посади за чутками була певна домовленість про невідкриття політичного вогню по першій особі, але під час інтерв’ю Аваков чітко покладає відповідальність, і фактично, називає всю вертикаль на чолі з президентом непрофесіоналами з авторитарними замашками. Таким чином Аваков розпочав відкриту політичну боротьбу прости особисто президента Зеленського», — каже Чаленко.

Фесенко називає заяви Аваков офіційним переходом в опозицію.

«Аваков остаточно переходить в опозицію. Раніше він демонстрував лояльність Зеленському і критикував деяких людей в його оточенні, але і то не прямо. Але зараз він змінив позицію», — каже політолог.

Що Аваков робитиме далі

На думку експертів, Аваков або вже збирає нову команду, або тільки «закидує вудочки».

Фесенко не виключає його співпрацю з Дмитром Разумков, який сьогодні оголосив про міжфракційне об’єднання «Розумна політика».

«Теоретично Аваков може об’єднатися з Разумковим, але чи захоче ексспікер співпрацювати з Аваковим — невідомо», — зазначив він.

Політолог Чаленко вважає, що хоч Аваков і перейшов в активну фазу, йому може «дістатися» від Офісу президента. Бо ЗМІ вже почали згадувати всі негативні сторони міністерського життя Авакова за сім років.

А критика рішень РНБО, виглядає трошки не послідовно. Бо поки Аваков був на посаді, він підтримував санкції.

«Ймовірно це якась політична помста Авакова, бо останні пів року до нього набагато менше дослухалися. Це дійсно потужний старт, але не з цими позиціями Аваков розходився з Зеленським та писав заяву про відставку, тому зараз ми будемо бачити початок нової політичної війни» — зазначив Чаленко.

У свою чергу журналіст Артем Овдієнко у своїй авторській програмі зазначає, що олігархи не тільки шантажують Зеленського енергетичним питанням, але й вже приготували йому заміну, ймовірно мова йде саме про Авакова.

До “крєпкіх хазяйствєнніков” Володимира Гройсмана та Арсенія Яценюка, які не вилазять з ефірів олігархічних телеканалів, додався ще один – Арсен Аваков.

Він, звісно, досвідчений професіонал, сильний й жорсткий управлінець, який здатний навести нарешті в країні лад і повернути в оселі українців електрику, опалення й відчуття поваги до влади, іронізує журналіст

Звісно, натепер це все мої голослівні припущення, але я взагалі не здивуюсь, якщо незабаром саме за таким сценарієм у нас й розгортатимуться події. Зокрема, олігархи, які контролюють в Україні мало не всі сектори економіки, штучно візьмуться створювати державі усілякі негаразди.

Звісно, це все лише мої голослівні фантазії, навіяні ефіром Арсена Авакова на “ахметівському” телеканалі, – резюмує журналіст.