Сьогодні Ангела Меркель заявила, що у Німеччини та Російській Федерації завжди були особливі відносини. Тому сторонам необхідно зберігати діалог.

“Нам потрібно залишатися в діалозі з Росією… Відносини Німеччини та Росії завжди були особливими”, – заявила Ангела Меркель на врученні медалі Вальтера Ратенау.

До того ж вона не забула про те, що Німеччина і Франція продовжують роботу в нормандському форматі над реалізацією мінських угод по Донбасу. Оскільки окупація Криму і частини Донбасу “глибоко потрясли європейський порядок”, але це не виключає важливість діалогу з Росією.

А відбувається це на фоні того, що німецьке видання Die Welt опублікувало матеріал зі зверненням до майбутнього німецького уряду. У якому вони закликали коаліцію переглянути політичні принципи щодо постачання зброї Україні.

Щобільше, вони звернули увагу на те, що оцінюючи використання Bayraktar Україною, слід дивитись ширше, адже вони виготовлені, в тому числі з українських компонентів.

“Якщо ми не допоможемо Україні, то допоможуть інші. Ми не рятуємо жодного життя, не забезпечуємо миру, ми просто намагаємося відкупити собі чисту совість, при цьому втративши вплив в Києві та посиливши зневагу до нас з боку Кремля”,
– написали у Die Welt.

Мало того, на цю тему також висловився міністр оборони України Олексій Резніков.

“У тексті Мінських угод чітко записано: “Заборона, обмеження безпілотних апаратів”… Але там є одне важливе слово. яке забувають навіть наші німецькі друзі, – “іноземних”. Тобто це росіянам заборонено використовувати безпілотники над українською землею. А ми на своїй землі. І це український безпілотний апарат.

Є спеціальна служба – Спільний центр комунікацій і контролю. Вони повідомили ОБСЄ, що відбувається порушення Мінських угод з боку противника і що обстрілюють наші землі. Мало того, загинув наш боєць. І запросили “режим тиші”. Не відпрацював цей механізм. Тому, користуючись ст. 51 Статуту ООН, Україна реалізувала своє право на самозахист”, – розповів він в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” на телеканалі “Україна 24”.

Варто зазначити, що зі схожою позицією виступили конгресмени-республіканці. Так двоє членів Палати представників Майк Тернер та Майк Роджерс написали листа президентові Джо Байдену.

Конгресмени хочуть, аби США збільшили присутність у Чорному морі. Це дасть змогу запобігти загрозі вторгнення з боку Росії.

“З огляду на недавнє збільшення російських військ на кордоні з Україною, ми закликаємо вашу адміністрацію вжити негайних і швидких дій для надання підтримки Україні у формі розвідки та зброї”, – написали політики.

Варто додати, що Роджерс та Тернер є членами Комітету збройних сил та Підкомітету зі стратегічних сил. Вони переконані, що Білий дім не може ігнорувати тривалу загрозу з боку Росії.

Через те, що раніше у Вашингтоні зазначили, що пильно стежать за переміщенням російських військ неподалік кордону Росії та України.

“Хоча наміри Росії не зрозумілі, присутність елітної 1-ї гвардійської танкової армії Росії підтверджує побоювання, що Росія планує додаткові вторгнення на територію України”, – написали члени Палати представників.