Прокуратура Кіровоградської області порушила кримінальне провадження проти групи посадових осіб ПАТ «Креатив Груп» ст. 366 КК України (частина 1) «службове підроблення», яке за №42016121010000064 на підставі ст. 214 КПК України внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 10.08.2016, передає Корупція Інфо.

Кримінальне розслідування розпочато згідно звернення міноритарних акціонерів ПАТ «Креатив Груп», які поставили під сумнів фінансову звітність, яка була надана для перевірки аудиторам ТОВ "Крестон Джi Сi Джi Аудит" і на основі якої був зроблений фінансовий звіт компанії.

Основою для звернення став лист ревізора ПАТ «Креатив Груп» в Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку з копією на всіх акціонерів, в якому зазначено, що всупереч прямих вимог низки нормативних актів фінансова звітність компанії за 2015 рік не була надана на перевірку відповідальній особі (ревізору), отже не може розглядатися як достовірна. Під час розслідування стало відомо, що нове керівництво неодноразово порушувало закон України «Про акціонерні товариства»: по-перше, надавало акціонерам та оприлюднювало на сайті товариства річну фінансову звітність з порушенням чинного законодавства (без перевірки ревізора); по-друге, фінансова звітність на сайті НКЦПФР була розміщена з низкою порушень.

ПАТ «Креатив Груп», створений у 2006 році, є публічним акціонерним товариством відкритого типу. Після переходу компанії в липні-серпні 2015 до нових власників, змінився склад мажоритарних акціонерів, а наглядову раду очолив Рисбек Токтомушев. Після низки порушень щодо порядку скликання та проведення річних загальних зборів, які відбулися 15.04.2016 року, НКЦПФР порушила справу проти ПАТ «Креатив Груп» про правопорушення на ринку цінних паперів. Отже, «Креатив» додав до свого судового багажу ще одне кримінальне провадження.

Нагадаємо, що 6.06.2016 року була оголошена процедура банкрутства по відношенню до ПАТ "Креатив" Господарським судом м. Києва, також проти «Креативу» судяться кілька українських та міжнародних банків та фермерські господарства.