Нова редакція закону «Про Вищу кваліфікаційну комісію суддів України» передбачає звільнення служителів Феміди за невідповідність способу життя доходам.

Про це під час прес-конференції повідомив заступник глави Адміністрації Президента Олексій Філатов.

«Буде введений етичний критерій для звільнення судді, зокрема, якщо суддя чи члени його сім'ї користуватимуться майном, яке набагато перевищуватиме загальний легальний дохід, тоді будуть підстави, щоб поставити питання про дисциплінарну відповідальність такого судді за невідповідність етичним критеріям»,- сказав він.

Крім того, за словами заступника глави АП, нова редакція закону збільшення членів комісії до 14 осіб та створення двох палат – дисциплінарної та кваліфікаційної, у які входитимуть по 7 членів комісії.

Також для всіх суддів вводитиметься атестація. Кожен суддя повинен буде отримати кваліфікаційний клас, який буде відповідати його професійному рівню.

«Вища кваліфікаційна комісія буде встановлювати вимоги для атестаційних іспитів. Посади в судах вищого рівня матимуть змогу займати судді, які пройшли атестацію та отримали підтвердження свого кваліфікаційного рівня. Коли судді допускатиметься певних порушень, які свідчитимуть про втрату ним кваліфікаційного рівня, комісія матиме змогу відправляти такого суддю на переатестацію для підтвердження свого рівня»,- резюмував Філатов.

 

 

Джерело: УНІАН