Польська компанія Polenergia розглядає проект будівництва у Польщі та Німеччині газопроводів для збільшення обсягів поставок газу в Україну. Про це повідомляє Польське агентство друку, передає ТАСС.

Суть проекту полягає в створенні нових вузлів передачі газу на польсько-німецькому кордоні, завдяки яким газотранспортна система Польщі зможе передавати в Україну мільярди кубометрів газу із західного напрямку.
 
Для реалізації проекту необхідно також будівництво газопроводу на українській території. «Нафтогаз» висловив зацікавленість у цій інвестиції, відзначає агентство.
 
Вартість проекту оцінюється в 40-460 млн євро. У його рамках планується побудувати газопровід, який з'єднає німецькі газові мережі в районі Берліна через кордон з Польщею зі спільною польсько-німецькою мережею поблизу Свіноуйсце. Другий газопровід повинен буде з'явитися на польсько-українському кордоні.
 
Згідно з планами, пропускна здатність німецько-польського газопроводу повинна бути на рівні 5 млрд куб. м, українського – 8 млрд куб. м з можливістю розширення до 10 млрд куб. м.
 
Як раніше повідомлялося раніше, українці платитимуть за газ в 3-5 разів більше. А ціна на російський газ з наступного року впаде до 300 дол за тис. кубометрів.

 

 

новини про Львів


Корупція Інфо
При публікації матеріалів із сайту обов'язкове посилання