Генеральний прокурор України Віктор Шокін виступив у парламенті з пропозицією дати згоду на затримання та обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою трьох суддів Печерського районного суду міста Києва О. Царевич, В. Кицюка та С. Вовка.

Про це інформує прес-служба Генеральної прокуратури Києва, передає ІА Корупція Інфо.

За словами Шокіна, кримінальні провадження, відкриті проти суддів Печерського суду, розслідує столична прокуратура.

Також Шокін запропонував Вищій кваліфікаційній комісії звільнити вищезгаданих суддів з їхній постів.

«Судді Печерського районного суду міста Києва О. Царевич та В. Кицюк підозрюються у тому, що вони, зловживаючи службовим становищем, навмисно порушуючи вимоги закону, постановили завідомо неправосудні рішення у справах про адміністративне правопорушення. Таким чином вони незаконно притягнули до адміністративної відповідальності декілька осіб у січні минулого року», – йдеться у повідомленні прес-служби Генеральнох прокуратури Києва.

«Їх дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України, тобто постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах», – додали у відомстві.

Що стосується судді Печерського районного суду міста Києва С. Вовка, то йому інкримінують винесення завідомо неправосудного вироку у цивільній справі, яким Вовк позбавив законного власника його майна.

«Вказане кримінальне правопорушення кваліфікується за ч. 2 ст. 375 КК України», – повідомили у Генпрокуратурі.