Ми продовжуємо розвивати тему міністрів іноземців у новому Кабміні. І на цей раз нашу увагу привернув новий Міністр фінансів та чергова представниця жіночої частини Уряду – Наталя Яресько.

 

Біографія
 

Наталія народилася в США. Отримала ступінь магістра в галузі державної політики в Школі державного управління ім. Кеннеді при Гарвардському університеті в 1989 році і ступінь бакалавра наук в області бухгалтерського обліку в університеті ДеПол (Чикаго) в 1987 році.

Вона є дипломованим бухгалтером вищої кваліфікації. Була членом Консультативної ради з питань іноземних інвестицій при Президенті Ющенку і Консультативного комітету Українського центру сприяння іноземному інвестуванню при Кабінеті міністрів України.

На момент призначення в Кабмін Наталя – співзасновник та головний виконавчий директор міжнародної інвестиційної компанії Horison Capital. На сайті корпорації сказано, що вона займається вкладеннями в компанії із середнім рівнем капіталізації, високим потенціалом зростання і прибутковості в Україні, Білорусі та Молдові.

У той же час з 2001 року вона займає посаду президента і головного виконавчого директора Western NIS Enterprise Fund (WNISEF). У 1992-95 роках вона очолювала економічний відділ Посольства США в Україні. Також працювала в Госдепартамете США у Вашингтоні.

 

Політичні амбіції

Призначити її в Кабмін – правда, на посаду першого віце-прем'єра – запропонував мер Львова Андрій Садовий, одночасно виключивши своє можливе присутність в уряді.

«Незважаючи на те, що вона народилася в США, останні 20 років живе в Україні, є справжнім патріотом країни і прекрасно знає всі наші реалії», – охарактеризував Садовій Яресько. Блок Порошенко напередодні голосування за Кабмін назвав її ім'я в якості кандидата на пост міністра фінансів. На сайті Horison Capital наголошується, що Наталя є громадянкою США, яка вільно володіє українською мовою.

Президент України Петро Порошенко підписав указ про надання українського громадянства Наталії Яресько, а також Олександру Квіташвілі, Айварасу Абрамавічусу, які також увійшли в уряд.

 

Світова преса

З моменту призначення на пост Міністра фінансів України Наталії Яресько, інтернет вибухнув різними «публікаціями» і «викриттями». Більшість з них були на іноземних мовах або ж давали посилання на англомовні ресурси. Однак для більшості читачів не відразу було зрозуміло, що саме так підозріло у фігурі Наталії Яресько.

Відповімо в двох словах.

Наталія Яресько – сестра Кетрін-Клер Чумаченко, дружини колишнього Президента Віктора Ющенка, який отримав цей пост завдяки «Помаранчевій революції».

Зокрема про це йдеться у статті – Meet And Greet Natalie Jaresko, US Government Employee, Ukraine Finance Minister


Ми ознайомилися із світовими публікаціями та пропонуємо Вам декілька цікавих повідомлень, знайдених в них:

 

№1

Є підозра, що преса США не зверне увагу на призначення нового міністра фінансів Наталії Яресько та на звинувачення її колишнього чоловіка, що вона здійснювала фальшиві позики у інвестиційній компанії, у великих обсягах, яка фінансувалася урядом США.

Як йдеться у публікації:Коли американські подружжя займаються управлінням бізнес-активами в колишньому СРСР і отримують прибуток, гарантований урядом США за допомогою інформації, отриманої завдяки їх становищу або зв'язках в уряді, – це досить поширене явище. 

Автор Джон Хелмер, довго пропрацював іноземним кореспондентом в Росії, і єдиний західний журналіст, який очолює власне бюро, незалежне від окремих національних і комерційних зв'язків. Він перший і єдиний член адміністрації Президента США (Джиммі Картера), самостійно влаштувався в Росії. Оригінальна публікація статті: (Танці з ведмедями Dances with Bears).

 

№2

Новий міністр фінансів України, Наталія Яресько, змінила своє американське громадянство на українське, але її роботодавцем залишається уряд США, навіть довгий час після її заяви про те, що вона покинула Держдепартамент.

Судові та інші письмові джерела в США розкривають той факт, що Яресько в якості співвласниці компанії з управління активами українських інвестиційних фондів, зареєстрованих у штаті Делавер, залежить в своїй заробітній платі та інвестиціяхвід гранту в розмірі $ 150 млн., виділеного Агентством з міжнародного розвитку (США). Американські джерела свідчать, що згідно з інформацією її колишнього чоловіка, Яресько здійснювала фінансові злочини.

 

№3

Наталія Яресько була призначена на посаду (міністра фінансів України) у понеділок (1 грудня 2014 – ред.), а її призначення було затверджено Верховною Радою у вівторок ввечері. Цікаво, що юридичну правомірність такого закону було піддано сумніву навіть головою блоку Порошенко в Парламенті Юрієм Луценком. 

Цікаво, що у вівторок спікера Держдепартаменту (США) Марі Харф запитали:

«Як бачимо, громадянка США була призначена міністром фінансів (Україна). Чи має Вашингтон якесь відношення до цього призначення »?

Харф відповіла:

«Ні, це вибір українського народу і його (ось!) представників. Це їх рішення. Звичайно, я не думаю, що ми взагалі повинні до цього мати якесь відношення … Український народ і його представники можуть вибирати того, кого вони хочуть бачити у своєму уряді. У цьому полягає принадність того, як працює цей процес ».

 

 

№4

Єдиний офіційно зафіксований зв'язок Яресько з українським олігархом – це її контакти з Віктором Пінчуком: вона була постійною учасницею його форуму Ялтинська Європейська Стратегія (YES) а також виступала на інших заходах, спонсорованих Пінчуком (Yalta Annual Meeting).

 

 

новини про Львів

 

за матеріалами: Антикор


Корупція Інфо
При публікації матеріалів із сайту обов'язкове посилання