Кабмін вніс на розгляд парламенту пакет законів про зміни до Бюджетного кодексу, які значно підтримують роботу національних та державних культурних закладів.

Також збільшено держвидатки на український кінематограф, зазначив віце-прем’єр-міністр-міністр культури В’ячеслав Кириленко.

«Мені дістався бюджет, який не передбачав існування театрів, музеїв, заповідників, бібліотек, бо вони передавалися на місцевий бюджет, в якому нуль грошей. Бюджет Міністерства культури в зв’язку з цим став символічним. Тепер бюджет збільшений в 3,5 раза. Національні і державні заклади культури повернули на фіксування у центральний бюджет»,– сказав В’ячеслав Кириленко.

Крім того, віце-прем’єр додав, що вперше в історії бюджетного процесу охорона культурних закладів стала захищеною статтею видатків держбюджету.

Також він розповів про кадрові та законодавчі ініціативи міністерства, зокрема — про питання звільнення керівників музеїв. Ці зміни, зі слів Кириленка, він готовий зробити за участі суспільства, яка надасть власну оцінку стану справ в українських заповідниках та музеях.

«Робота тих, хто буде працювати не на інтереси державної справи, а на якісь інші, буде припинятися. Ми скликатимемо ради, експертні середовища, аби вони також давали оцінки»,

– сказав В’ячеслав Кириленко.