99607

Член президентської Ради з прав людини (РПЛ) Сергій Кривенко направив в міністерство оборони РФ запит з вимогою перевірити інформацію про те, що військових із Мурманської області попередили про виконання бойових задач на території України.

Про це повідомляє Корупція.інфо із посиланням на "Дождь", передає Корупція.інфо

Зі скаргами звернулися близько 20 контрактників. Для зустрічі з ними Кривенко приїжджав в Мурманську область. Вони заявили, що нещодавно були переведені на полігон, розташований приблизно за сотню кілометрів від їхньої частини, для проходження бойового злагодження.

"Їх стали готувати за іншими військово-обліковими спеціальностями – звичайними стрілками і так далі. І потім виступає перед ними командир їхньої частини і каже, що вони відправляються у відрядження в Ростовську область, де, можливо, будуть переходити кордон для виконання бойових наказів", – повідомив Кривенко.

На питання про підстави для відрядження полковник "зрозуміло" відповісти не зміг. Замість цього офіцер "почав говорити про патріотичні речі – що там йде війна, що потрібно допомагати, потрібно захищати російських людей, які гинуть під бомбами українців", розповів правозахисник. За відмову від поїздки командир пригрозив звільненням.

Контрактники заявили, що відмовляються їхати під Ростов за відсутності письмового наказу і напишуть відповідні рапорти. При цьому правозахиснику військові повідомили, що хочуть продовжувати службу.

Військовослужбовці у скаргах також вказали, що на полігон їх везли в покритих брезентом кузовах "КамАЗів" без опалення при температурі мінус 10-15 градусів, а на полігоні, за їхніми словами, є проблеми з харчуванням.

За даними Кривенка, в Мурманську область для розгляду вирушила комісія Міноборони. Оперативний коментар у відомстві виданню отримати не вдалося.

Сергій Кривенко також розповів, що до правозахисників надходять відомості про "наполегливу пропозицію" для багатьох військовослужбовців підписати контракт, однак ті, хто не хоче, мають можливість цього не робити.

Раніше "Солдатські матері" розповіли про нові скарги російських військових на примусову відправку "на навчання".

Військові частини в Росії відмовились розповідати правозахисникам про загибель солдатів.