Україна має всі передумови для того, щоб до 2020 року повністю відмовитися від імпорту газу. Про це в ексклюзивному інтерв'ю OBOZREVATEL заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає Корупція.Інфо

Говорячи про перспективи енергонезалежності України голова уряду зазначив, що нам потрібно більше видобувати і менше споживати.

"Наше завдання – до 2020 року добувати 20 млрд. Хоча в минулому році ми споживали 33 млрд. Тому тут справа ще й у приватних компаніях, які видобувають газ. Плюс – заходи з енергозбереження. Маємо виробляти стільки газу, скільки споживаємо. Для цього потрібні ці дві речі: треба більше добувати і менше споживати", – зазначив прем'єр.

У той же час глава уряду підкреслив, що у України є серйозний потенціал для того, щоб зменшити споживання газу."Гадаю, є потенціал в деяких сферах вдвічі зменшити споживання газу, але потрібно впровадити серйозні технології енергозбереження. У нас досить енергоємна економіка – необхідно її модернізувати. Насправді ми вже дуже серйозно зменшуємо споживання газу, але ще великий шлях треба пройти. Сподіваюся, восени буде запущений зовсім новий механізм Державного фонду енергоефективності. І це буде інструмент, який дозволить нам системно проводити модернізацію в житловому секторі", – підкреслив Гройсман.

Раніше в "Нафтогазі" заявили, що Російська Федерація і її найбільша газовидобувна компанія "Газпром" спонсорують групи впливу, які блокують діяльність з видобутку газу в Україні.

Популярне: "Я думаю, що таке можливе": Ірина Луценко зробила гучну заяву

Комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявляв по те, що Україну віддаляють від енергонезалежності проблеми газо- і нафтовидобувних компаній з отриманням ліцензій від Міністерства екології та природних ресурсів, а також Державної служби геології і надр