На наступній парламентській сесії ухвалення закону про скасування депутатської недоторканності потребуватиме 300 голосів нардепів, повідомила представник президента у Верховній Раді, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ірина Луценко, передає Корупція.Інфо

Український парламент може ухвалии закон про зняття депутатської недоторканності навесні 2019 року. Таку думку в ефірі телеканала "112 Україна" висловила представник президента у Верховній Раді, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ірина Луценко. 

"Оскільки рішення Конституційного Суду є, парламент на цій сесії, на одній сесії, має погодити, тобто закріпити рішення Конституційного Суду про те, що такі зміни можуть бути, і попередньо погодити. Таке голосування має відбутися на одній парламентській сесії, це рішення потребує 226 голосів. На наступній парламентській сесії таке рішення потребуватиме 300 голосів… Я думаю, що таке голосування можливе навесні наступного року", – підкреслила вона. 

Президент України Петро Порошенко вніс у Верховну Раду законопроект про скасування депутатської недоторканності 17 жовтня 2017 року. Згідно з текстом документа, ст. 80 Конституції пропонують викласти в такій редакції:

"Стаття 80. Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп". 

Отже, Порошенко пропонує скасувати норму, згідно з якою депутатів не може бути притягнуто до кримінальної відповідальності, затримано чи заарештовано без згоди парламенту. 

Популярне: "Петре Олексійовичу, а де ви лежите на цьому фото?": Відомий журналіст висміяв Порошенка у Мережі

20 червня Конституційний Суд України визнав конституційним законопроект Порошенка. 

28 червня український президент заявив, що причин зволікати з ухваленням закону немає, і закликав нардепів проголосувати за нього.