Генеральний штаб Збройних сил заявляє, що наразі існує висока загроза наступу з Білорусі на волинському напрямку.

“Загроза наступу з Республіки Білорусь на Волинському напрямку оцінюється як висока”, – повідомляє Генштаб.

Водночас у Генштабі наголосили, що сили оборони України готові до відсічі. Раніше 12 березня у Білорусі заявили, що відправлять до кордону з Україною 5 батальйонно-тактичних груп на заміну військових, і водночас заперечували, що це є частиною підготовки до вступу у війну на боці РФ, перекидання військ називали “ротацією”.  17 березня повідомлялося, що над Мінськом увесь вечір відбуваються навчальні польоти гелікоптерів Міністерства надзвичайних ситуацій та Військово-повітряних сил Республіки Білорусь. Пілоти відпрацьовували не лише польоти, а й імітацію стрільби.

Додамо, що Телеграм канал “Вертикаль” з посиланням на власні джерела, повідомляють, що росія сподівається відкрити білоруський фронт у Рівненській та Волинській областях, щоб скувати Західне угруповання військ ЗСУ та спробувати врятувати від розгрому армію Росії під Києвом, де наші солдати перейшли у контрнаступ. Але в Білорусі дуже серйозні протестні настрої в армії Лукашенко не зможе змусити більшу частину військових вести реальні бойові дії. Армію Білорусі демотивовано, від частини особового складу чекають здачі в полон при першому зіткненні з ЗСУ або переходу на бік України. КДБ Білорусі залякує деяких командирів проблемами для їхніх рідних. Більше того, армія Білорусі не має бойового досвіду, і навіть у міксі з російськими силами на них чекає розгром за два дні ще на кордоні з Україною. А похоронки виженуть людей на вулиці у Мінську. Лукашенко це розуміє і намагається пропетляти від воєнної ситуації.

Крім того, російські військові біля Білорусі були помічені поблизу Рівненської, Житомирської та Волинської областей. Усі шляхи можливого входу в Україну відомі, їхній розгром буде оперативним. Також Росія намагається закріпитися на Київщині, в районі Чорнобильської зони, Іванкове, а також поблизу Ірпеня. Видно, що ситуація починає затягуватися і РФ хоче використати ці позиції для подальшої присутності під Києвом «до виконання умов капітуляції». У ЗСУ є план із цього приводу, який також не сподобається російським.

Наголосимо, білоруські активісти, які фіксують пересування військової техніки територією країни, у суботу помітили, що її почали відзначати червоним квадратом. Зокрема, у суботу протягом дня фіксувалося пересування техніки з боку Дрогичина у напрямку Бреста, а також між містами Іваново та Дрогичин.

“Вся техніка відзначена розпізнавальним знаком – червоним квадратом. На відео – БРДМ “Кайман”, вантажні МАЗи (в т.ч. з мінометом), радіостанції на шасі ГАЗ-66, а також вантажівка “Волат”.

Червоний квадрат був і на колоні техніки Військових сил РБ, яка їхала з боку до Малорити у бік Бреста і складалася з броньованих розвідувально-дозорних машин “Кайман”, вантажівок МАЗ та Volat з мінометами.