Остаточний проект змін до Конституції в частині децентралізації повинен бути представлений в Конституційній комісії на наступному тижні.

Про це заявив голова Верховної Ради України, голова Конституційної комісії Володимир Гройсман, виступаючи на конференції "Децентралізація влади: рік реформ, зміст, ризики, можливості та роль громадянського суспільства" в четвер у Києві.

"Наступного тижня ми повинні фіналізувати хоч який-небудь варіант, щоб винести на Конституційну комісію, і Конституційна комісія буде визначатися", – заявив він.

 Нагадаємо, угруповання бойовиків "ЛНР-ДНР" 9 червня надіслали Контактній групі свої вимоги щодо змін до Конституції України. Бойовики хочуть збереження окремих районів Донбасу з особливим статусом у складі України.

Серед іншого бойовики хочуть розділити повноваження між районами з "особливим статусом" і центральною владою України і створити "народну міліцію".

Водночас під час свого виступу у парламенті президент Петро Порошенко заявив, що проект змін до Конституції щодо децентралізації внесуть у Верховну Раду вже на поточній сесії.

"Сподіваюся, що Конституційна комісія ось-ось завершить проект змін до основного закону в частині децентралізації, а ви, шановні депутати, вже на поточні сесії направите ці зміни до Конституційного суду, щоб восени їх ухвалити вже остаточно", – заявив Порошенко.

При цьому він додав, що "децентралізація не має нічого спільного з федералізацією".

"Україна була, є і буде унітарною державою. Є коло питань, яких децентралізація не торкнеться, де роль центру навпаки збільшиться. Це стосується оборони, нацбезпеки, зовнішньої політики та боротьби з корупцією, дотримання законності, прав та свобод громадян, територіальної цілісності", – заявив він.

За його словами, децентралізація може стати реальністю уже після осінніх виборів місцевих органів влади.

Джерело: Корупція.Інфо