Українцям пояснили, яких саме свят торкнеться декомунізація та запропонували альтернативу вихідних замість скасованих. – повідомляє Корупція.Інфо

Про це повідомив на своїй сторінці Facebook директор інституту нацпам'яті Володимир В'ятрович.

В'ятрович уточнив, що пропонує скасувати вихідний, а не святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня, а також вихідні 1-2 травня.

Натомість запропонував зробити вихідними 8 травня, який відзначається також у всій Європі як День пам'яті та примирення.

"9 – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні залишиться Державним святом, але не вихідним днем", – пояснив В'ятрович.

Також зробити вихідним днем директор інституту нацпам'яті пропонує 9 березня (Шевченківський день) та День сім'ї, який припадає на другу п'ятницю вересня.

"Кількість вихідних зміниться з 11 існуючих натепер до 9. Крім того скасовується практика перенесення вихідного дня на понеділок, якщо свято припадає на суботу-неділю (Крім Нового року, Різдва, Великодня)", – додав В'ятрови

Згідно із законом подібні перенесення робляться «з метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу».

Отже, за загальним правилом, враховуючи положення статті 73 Кодексу законів про працю України, у 2016 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводитиметься у такі святкові дні і дні релігійних свят:  • 1 січня – Новий рік (неділя);
  • 7 січня – Різдво Христове (субота);
  • 8 березня – Міжнародний жіночий день (середа);
  • 16 квітня – Пасха (неділя);
  • 1 і 2 травня – День міжнародної солідарності трудящих (понеділок, вівторок);
  • 9 травня – День Перемоги (вівторок);
  • 4 червня – Трійця (неділя);
  • 28 червня – День Конституції України (середа);
  • 24 серпня – День незалежності України (четвер);
  • 14 жовтня – День захисника України (субота).

Відповідно до статті 67 КЗпП , якщо святковий або неробочий день збігається з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.11.2016 №850-р "Про перенесення робочих днів у 2017 році", 8 травня також буде вихідним днем, утворюючи чотириденні канікули з 6 по 9 травня. Так само утворюється чотири вихідні дні для святкування Дня незалежності (з 24 по 27 серпня). Вихідні дні 8 травня та 25 серпня доведеться відпрацьовувати  по суботах 13 травня та 19 серпня відповідно.

Варто зауважити, що графіки вихідних днів розраховані для працівників з 5-денним робочим тижнем. А розпорядження про перенесення робочих днів завжди носить рекомендаційний характер.