Втрати живої сили ніколи не були для Росії стримуючим фактором у війні.

Село Чорнобаївка на Херсонщині стало відомим завдяки регулярним розгромам російських окупантів та їхньої військової техніки. 2 травня війська РФ потрапили під удар українських сил у 18-е.

Сайт “Сегодня” з’ясував, у чому феномен легендарної Чорнобаївки, чому це селище є стратегічно важливим і скільки загарбників залишилися у ньому назавжди.

У понеділок, 2 травня, підрозділ російських військ вкотре було розбито у селі Чорнобаївка під Херсоном. Про це повідомив радник глави Офісу президента Олексій Арестович на своїй сторінці у Facebook.

“Чорнобаївка-18. Склад боєприпасів. Хто зачепить Неньку, тому не доведеться чекати. І так багато разів поспіль”, – написав Арестович.

Чорнобаївка вважається “воротами” Херсона, і контроль над нею дає стратегічну та тактичну перевагу у разі нападу на Миколаїв. Для російських військових, які захопили Чорнобаївку 27 лютого, селище важливе ще й тим, що поруч із ним знаходиться військовий аеродром, який використовується окупантами як місце базування літаків та вертольотів ВКС РФ.

“Так званий аеродром підскоку для гелікоптерів. Це гелікоптери вогневої підтримки з малим бойовим радіусом. Вони можуть діяти без підвісних паливних баків на відстані до 500 кілометрів”, – пояснює військовий експерт Олег Жданов.

Також Чорнобаївка є ключовим місцем для забезпечення угруповання російських військ у південних регіонах України, які необхідно постійно постачати припасами – паливом, зброєю, снарядами, одягом, їжею, водою, медикаментами тощо. Все це мало доставлятися залізничними коліями, але українська артилерія перебила залізничне сполучення. Російські потяги змушені розвантажуватися на базах у Криму, звідки гелікоптери доставляє все до Чорнобаївки.

Аеродром знаходиться в так званій пляшковій шийці. Поруч розташований міст, і це єдина місцевість, через яку окупанти можуть відправляти військову техніку та живу силу на південь України, іншого шляху Росія не має. Але вищевказаний міст та переправи у Новій Каховці сьогодні перебувають у зоні дії українських “Смерчів”, “Ураганів” та “Байрактарів”.

“Перехід через Дніпро є лише в районі Нової Каховки та Херсона. Росіяни прив’язуються до шляхів забезпечення і не можуть далеко йти. Вони теж розуміють, що у них немає сил та успіху, і після кожного нальоту вони намагаються втекти знову на лівий берег Дніпра, щоб захистити себе від нападу», – пояснює Жданов.

Не менш важливим об’єктом у Чорнобаївці є російський передовий командний пункт. На території аеродрому розташували штаби Зведеної Південної групи військ: 22 армійського корпусу, 7 десантно-штурмової дивізії та тактичної групи 358 ЗРП.

Окупанти не встигають відходити, їм постійно прилітає

Через накопичення техніки, особового складу та штабних офіцерів РФ аеродром став головною метою для нашої авіації та реактивної артилерії. ЗСУ постійно завдають ударів по окупантам з Миколаєва та Очакова.

“У Чорнобаївці розташований аеродром, який окупанти зайняли буквально у перші дні війни. Вони почали звозити туди техніку та готувати опорний пункт для подальшого просування. Зокрема, завезли гелікоптери, РСЗВ “Град”, РЕБ, ППО тощо. Їх почали обстрілювати наші сили, тому що окупанти там, як на долоні. Вони почали звідти відходити. Але вони не встигають відходити і їм постійно прилітає.

Російські військові не залишають спроб встановити контроль над Чорнобаївкою, але регулярно потрапляють під масовані обстріли та зазнають величезних втрат. За даними Генштабу ЗСУ, у боях за Чорнобаївку вже знищено понад 50 ворожих вертольотів, близько сотні танків, загинуло безліч російських солдатів і офіцерів, у тому числі командувач 8 армії РФ генерал-лейтенант Андрій Мордвічов.