Сьогодні вранці слідчі Головної військової прокуратури України вручили підозру у вчиненні злочину, передбаченого статтею 425 Кримінального кодексу України – "Недбале ставлення до військової служби", генерал-майору Віктору Назарову, першому заступнику начальника Головного оперативного управління Генштабу .

Назаров є головним підозрюваним у справі про загибель 14 червня військово-транспортного літака ВПС України Іл-76 в аеропорту Луганська. Літак був збитий російськими терористами при заході на посадку. Генерал Назаров, який фактично керував на той момент штабом АТО, не врахував оперативну обстановку в районі аеропорту, не взяв до уваги дані розвідки і доповіді командирів частин і віддав наказ здійснити перекидання підрозділи на літаку. Це призвело до загибелі 49 військовослужбовців зі складу екіпажу Іл-76 і 25-ї повітряно-десантної бригади.

Генерал-майору Назарову за недбале ставлення військовослужбовця до служби, що заподіяло тяжкі наслідки в бойовій обстановці, загрожує термін від 5 до 8 років позбавлення волі.

Вперше український воєначальник притягується до кримінальної відповідальності за прийняття неписьменних тактичних рішень та ігнорування даних розвідки і доповідей командирів частин – по суті, несе відповідальність за некомпетентні рішення.

Військова прокуратура веде активні слідчі дії та за іншими епізодами трагічної загибелі українських військовослужбовців, зокрема, по Іловайську.

Відзначимо, що Назаров – соратник і близький друг начальника Генштабу Віктора Муженко.

Нагадаємо, що згідно з даними ГПУ, близько 1 години 10 хвилин 14 червня 2014 під час заходу на посадку в аеропорту м Луганськ пострілом із зенітного ракетного комплексу був збитий військово-транспортний літак Збройних Сил України ІЛ-76. На борту літака, окрім 9 членів екіпажу, перебували 40 військовослужбовців. Всі вони загинули

На місці засідки терористів знайдені докази того, що український літак могли збити бойовики.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав Дмитро Тимчук: "За оперативними даними групи« Інформаційне Опір », на позиції терористів поблизу Луганського аеропорту, з якої імовірно був вражений Іл-76 сил АТО, знайдено три пускові труби 9П39-1 від ПЗРК 9К38« голка ». Два ПЗРК« Игла »використані, один – технічно несправний (ракета 9М39 залишилася в трубі). Також на місці засідки терористів знайдені порожні банки з-під консервів, випущених ЗАТ« Орелпродукт », г.Мценск (Росія)".

"Ті злочинці, які стріляли по цьому літаку, були дуже добре підготовлені. Це злочин було підготовлено високопрофесійно. Могла бути і зрада серед диспетчерів, які відстежували політ. Було пущено дві ракети і зроблений залп на знищення літака", – зазначив тодішній в.о . міністра оборони М.Коваль.

 

 

Джерело: Цензор.НЕТ