Закриту нараду, що мала відбутися у Верховній Раді в неділю, перенесли на понеділок, 14 лютого. На ній головуватиме секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.

13 лютого планувалось проведення закритої наради  за участю силовиків та представників економічного блоку. Про це журналістам повідомила прессекретар Голови ВР Марія Дейнеко.

“На 16-у годину 14.02.2022 року запланована нарада під головуванням секретаря РНБО з питання оцінки безпекової ситуації навколо та всередині України”, – зазначила Дейнеко.

Вона також поінформувала, що до участі в нараді запрошені керівництво парламенту, представники депутатських фракцій та груп, голови Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності та Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Як повідомлялося, в суботу, 12 лютого, Голова ВР Руслан Стефанчук провів нараду з представниками депутатських фракцій та груп. За її результатами спікер запевнив, що парламент єдиний з питань суверенітету, територіальної цілісності та безпеки України. Він закликав громадян не піддаватися паніці.

Зазначимо, що 11 лютого відбулось виїзне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад у Харкові. Там обговорили, як зміцнити оборонну й енергетичну сфери України.

Відкрив засідання Президент України Володимир Зеленський. Він ініціював програму зменшення споживання імпортних енергоносіїв як запоруки енергобезпеки.

Мовиться про проєкт “Термомодернізації”. Пілот уже показав дієвість у Дніпрі, а до 2030 року має покращити житлові умови 15 мільйонів українців.

“Цьогоріч (2022 – 24 канал) здійснять заходи щодо запуску цієї програми – приблизно 5 тисяч житлових будинків на території України. Результати зможуть відчути 1,5 мільйонів громадян України, які вже наступного опалювального сезону зможуть платити за тепло до 60% менше”, – наголосив Зеленський.

Неабияку увагу приділили і посиленню тероборони. З початку 2022 року почали створювати 25 бригад, серед них формуються окремим рішенням:

  • Львівська;
  • Одеська;
  • Дніпровська;
  • Харківська.

“Ми разом працюємо, допомагаємо нашій територіальній обороні, допомагають наші комунальні підприємства. І ми – органи місцевого самоврядування – допомагаємо.Вважаю, що ми маємо приділяти велику увагу теробороні, бо це світова практика. Тут – без жодної агонії, без будь-якого нагнітання ситуації”, – сказав мер Харкова Ігор Терехов.

Також на засіданні розглянули медичну стратегію та виконання і розширення програми Велике будівництво. Конгрес створили в Україні 2021 року.

Зараз РФ веде інформаційну війну, яка дедалі ширше поширюється фейками. На тлі цих подій Денис Шмигаль звернувся до українців.

Він нагадав про те, що вже 8 років українські солдати боронять кордони, дипломати ведуть складні перемовини, а українці живуть із розумінням, що є небезпечний та підступний сусід, який намагається нас залякати, зламати, знищити. Прем’єр Денис Шмигаль вважає, що дезінформація з нагнітанням паніки є найстрашнішим елементом гібридної війни Росії проти України, про це повідомив Денис Шмигаль у відео зверненні , зазначає сайт уряду.

“Війна, яка ведеться проти нас, — це не тільки солдати й зброя. Вона має багато вимірів. Газова криза в Європі, розхитування курсу гривні, кібератаки на урядові ресурси, масові псевдомінування об’єктів інфраструктури, проплачені мітинги… Це все елементи гібридної війни.І найстрашніший з них — дезінформація з нагнітанням паніки”, – наголосив Шмигаль.

За словами Шмигаля, “панічні настрої для ворога є подарунком”.

“Саме паніка краще за танки та автомати знищує держави”, – вважає він.

Прем’єр підкреслив, що українська армія і позиція на міжнародній арені сильна, так само як сильна українська економіка.

“Ми щодня стаємо сильнішими. Оборонно. Економічно. Політично. Єдине, що сьогодні дійсно нам потрібно — не піддаватися на гібридні провокації ворога, на дезінформацію”, – вважає він.

Окрім того, телеграм-канал “Вертикаль” оприлюднив інсайдерську інформацію щодо тем, які обговорюватимуться на засіданні.

“Наше джерело повідомляє, що на РНБО 14 лютого обговорюватимуть готовність наших сил, які стоять на кордонах Росії та Білорусі, а також систем ППО, авіації, захист портів та стратегічних об’єктів.

Також наше джерело у розвідці переконує, що в Росії армія не готова до настання та можливого утримання території. Занадто мало особового складу для боїв із великими втратами, немає резервів, немає достатнього постачання. Але ж командування страхується. Криза має закінчитися до 20 лютого”.