Британська розвідка стверджує, що Росія розробила новий план вторгнення в Україну. Армія РФ нібито збирається атакувати з боку Білорусі через Прип’ять, аби взяти в кліщі Київ з двох сторін.

Пише про це телеграм-канал “Вертикаль”.

“Наші джерела на «Острові» відповідають так – до роботи британської розвідки варто ставитися з відомою повагою, але їх дані варто поставити під сумнів.

Для початку – РФ так і не зуміла накопичити в Білорусі досить велике угруповання військ. На даний момент росіяни ввели на білоруську територію під приводом навчань «Союзна рішучість-2022» лише 10,5 тисяч «штиків», включаючи зв’язківців та постачальників. Навіть якщо приплюсувати 17 тисяч «штиків» армії Білорусі, все одно це замало для наступу на Київ із «білоруського спрямування».

«Раптом що» швидко накопичити угруповання військ у Білорусі РФ не зможе через обмеження інфраструктури. Як виявилося, для білоруської залізниці прийняти лише 100 військових ешелонів на протязі минулих двох тижнів виявилося просто немислимим навантаженням, і це при тому, що перекинули «всього» 10 тисяч «штиків». Іншими словами – у білорусів колапс інфраструктури станеться раніше, ніж РФ зможе нагромадити досить велике угруповання військ.

Звичайно, не можна виключати, що росіяни можуть спробувати піти в наступ із «білоруського спрямування» тими малими силами, що мають. Але тоді вони гарантовано «отримають по зубах» і не пройдуть далі прикордонної зони – логістика у них «посиплеться».

А як правильно бити агресора, який раптом «заблукав» до нашої прикордонної зони – Збройні Сили України якраз відпрацювали під час навчань «Завірюха-2022»”.

Зазначимо, що міністерство оборони Великої Британії у четвер, 17 лютого, повідомило, що держава-агресор – Росія зберігає значну військову присутність на українських кордонах і може здійснити вторгнення в Україну без додаткового попередження.

«Росія зберігає значну військову присутність, і може здійснити вторгнення без додаткового попередження», – йдеться у повідомленні відомства у Twitter, інформує видання «Бабель».

Також у повідомленні прикріплена карта імовірного військового вторгнення, яка розроблена на основі останніх розвідданих британської розвідки.

На опублікованій карті вказано, що Росія може вторгнутися з півночі, сходу та з анексованого Криму. Російські війська можуть піти на Київ, Харків, Дніпро на першому етапі, а на другому – до Одеси та Вінниці.

Згадуючи у повідомленні про російського президента Володимира Путіна у британському оборонному відомстві зазначають: «Він все ще може вибрати запобігання конфлікту та збереження миру».

Раніше військові експерти Atlantic Council повідомили про те, що Росія фактично завершила підготовку до широкомасштабної наступальної операції та, ймовірно, могла б здійснити подальше вторгнення в Україну менш ніж за 12 годин.

«Росія завершила, або принаймні дуже близька до завершення, нарощування своїх сил на кордоні з Україною. Її сили тепер включають висококласний військовий потенціал; засоби забезпечення бойових дій, такі як розвідка, спостереження, засоби електронної боротьби, а також командно-штабні машини і бойові можливості підтримки, включно з боєприпасами, технічним обслуговуванням транспортних засобів, польовими медичними пунктами, запасами крові та силами безпеки», – пишуть у матеріалі.

Окрема увага приділяється «сигналам», які РФ подає НАТО. Зокрема, розташування російських військово-повітряних сил свідчить про «готовність атакувати авіацію США або НАТО, якщо та опиниться в зоні бойових дій», але наразі російська авіація є лише «застереженням від будь-якого входження НАТО в повітряний простір України». У матеріалі йдеться, що у разі вторгнення Су-25 та інші літаки можуть бути використані для знищення механізованих цілей, зокрема, українських танків та артилерії, до того як вони вступлять у тісний бій із російськими сухопутними військами.

Небезпечним фактором у можливому конфлікті є і Чорноморський флот. Зокрема, на думку фахівців, наявність у Чорному морі вдосконаленого підводного човна, оснащеного ракетами «Калібр» збільшує здатність Росії таємно завдавати ударів по цілях і утримувати кораблі НАТО від різких дій.

Ще одним важливим сигналом з боку Росії для НАТО є натяки на ядерну ескалацію у випадку їхнього втручання. 7 лютого російський винищувач МіГ-31, оснащений гіперзвуковою балістичною ракетою повітряного базування «Кинжал», уперше приземлився в Калінінграді. По суті цей маневр не мав жодного практичного сенсу, оскільки для можливого ядерного удару по Європі РФ не потрібно було переміщати засоби. Відповідно, на думку фахівців, ці кроки «варто розуміти як сигнали».

Експерти кажуть, що найімовірнішим індикатором неминучого вторгнення буде переміщення розгорнутих сил на «передові» позиції, яке, ймовірно, вже почалося.