Годину тому! Соратник Навального шокував – нові протести. Країна на ногах, “білоруський сценарій”: розгойдують ситуацію

Соратник арештованого російського опозиціонера Олексія Навального і керівник мережі регіональних штабів політика Леонід Волков повідомив про нові акції протесту, які заплановані на наступні вихідні.

Про це він сказав під час стріму, присвяченого поточній акції протесту в суботу, 23 січня.

“Відразу скажу, ми не дивилися, який прогноз погоди на наступні вихідні. Да … Ми не підлаштовуємось зараз під погоду, під обставини. Ми розуміємо, що організувати щось буде в тисячу разів важче, хоча б з тієї причини, що зараз там майже всі наші регіональні координатори під адміністративним арештом … Ми в наступні вихідні будемо проводити масові заходи “, – заявив Волков.

Тим часом за даними ОВС-Інфо на акціях на підтримку Навального на території Росії затриманий вже 2131 чоловік.

На заяву Волкова відреагував телеграм-канал “Політика країни”.

“Соратник Навального Леонід Волков оголосив, що на наступні вихідні будуть нові акції протесту. Тим більше, як раз в п’ятницю 29 січня буде вердикт суду по Навальному. Загалом, білоруський сценарій в дії.

Тільки, як показує досвід тієї ж Білорусії, регулярні протестні ходи для влади вони реальної загрози не становлять. І, поступово, інтерес до них згасає. Тим більше, що в маленькій Білорусі акції на піку були багаторазово більш численною, ніж акції “Навальний” у величезній Росії. Масштаб протестів (а значить і проблем для влади) абсолютно непорівнянні.

Інша справа, що вони використовуються для максимального посилення зовнішнього тиску на країну. І це відбувається і сьогодні – акції в Росії одна з головних тем західних сайтів з відповідними акцентами.

Що стосується внутрішнього аспекту – то це розгойдування ситуації до виборів в Держдуму в вересні. На ці вибори, швидше за все, Навального і більшість його соратників не допустять. Що може стати приводом для посилення протестів і для оголошена цих виборів Заходом нелегітимними. У будь-якому випадку, легким процес виборів як до Держдуми, так і наступних за ними президентських в Росії не буде “, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 23 січня в Росії почалися мітинги в підтримку Навального. Першими на акції протесту вийшли жителі Південно-Сахалінська, Владивостока, Комсомольськ-на-Амурі і Хабаровська. Також мітингували і жителі Якутії, де сьогодні вранці був -51 градус морозу.