Сьогодні, 9 лютого в Україну прибув літак з військовою допомогою для України від Британії, який привіз спорядження для загонів територіальної оборони.

Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков на своїй сторінці в Твіттері.

За його словами, це “товари військового призначення і спорядження”, серед іншого – бронежилети й шоломи.

“Дякуємо партнерам за непохитну політичну і дипломатичну підтримку та військову допомогу”, – додав Олексій Резніков.

Нещодавно в ефірі програми “Свобода слова на ICTV” міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що вважає найбільш імовірним сценарієм розвитку агресії Росії проти України може бути дестабілізація внутрішньої ситуації, зокрема проведення мітингів.

“Мені здається, що найреалістичнішим сценарієм може бути будь-яка спроба дестабілізації всередині України. Тому що у Кремлі мають мрії, що їх тут будуть зустрічати з квітами на вулицях Києва чи Одеси, чи Дніпра, чи Львова. Насправді такого не відбудеться в разі повномасштабної відкритої агресії. 

Можливість захопити адміністративні будівлі, скористатися проросійськи, прорадянськи налаштованим населенням, як це відбулося у 2014 році, використовуючи “зелених чоловічків”, – уже неможливо…

Такої легкої ходи вже не буде з боку РФ та її найманців. А от спроба дестабілізації на наших вулицях, використовуючи так званих антивакцинаторів чи якихось ще незадоволених економічною політикою, людей, не задоволених політичним устроєм, і спроба змінити політичний устрій і змінити владу в Україні – такий сценарій я розглядаю як абсолютно імовірний, і нам треба до нього готуватися і не дати їм такої можливості”. 

Резніков повідомив, що українська влада готується захищати органи влади і попереджати загрози. 

Так, два дні тому Нацгвардія, поліція та ДСНС відпрацьовували злагодженість своїх дій, а наступного тижня у Херсонській області відбудуться навчання зі звільнення умовно захоплених адміністративних будівель чи підрозділів поліції. 

Що ж до ймовірного наступу Росії, то Резніков сказав, що дані розвідок не розходяться, а от оцінки політиків розходяться. Міністр зазначив, що у багатьох країнах почався виборчий сезон, і нагадав про “афганський синдром” після не зовсім вдалого виведення військових США із Кабула. 

За словами Резнікова, Росія поки не сформувала “ударну групу” біля кордонів України, а якщо буде її формувати – українська розвідка це помітить і армія зможе дати відсіч.

Також він додав, що  на даний момент уздовж кордонів України з боку РФ, Білорусі та ОРДЛО загалом перебувають 140 тисяч військових.

 «Станом на сьогодні вздовж усіх кордонів з Україною з боку РФ, Білоруської республіки та тимчасово окупованих територій знаходиться наземного компонента 119 тисяч вояків. Якщо додати повітряний та морський компонент це буде 140 тисяч. Це 72 батальйонно-тактичних груп із яких 11 знаходяться в Республіці Білорусь. Це об’єктивні факти», – заявив Резніков.

Міністр нагадав, що незабаром розпочнуться спільні російсько-білоруські військові навчання “Союзна рішучість-2022”, однак українські Збройні сили дзеркально проведуть власні навчання.

«У них навчання будуть з 10 по 20 лютого, але українські ЗСУ теж працюють і сьогодні у нас так само паралельно дзеркально відбувається навчання. Назву місця, де вони будуть відбуватись – це Рівне, Ковель, Овруч, Широкий Лан, Олешківські Піски, Чернігів, Чугуєв, Суми, Одеса. І це тільки полігони», – повідомив Резніков

Він додав, що в інших місцях так само українські військові проводитимуть навчання із застосуванням байрактарів, джавелінів та ракет NLAW.

До слова, скоро відбудуться навчання Sea Breeze-2022, під час яких українські прикордонники тренуватимуться діяти та взаємодіяти з представниками інших складових сил безпеки України, країн НАТО та партнерів Альянсу у морському, авіаційному та сухопутному компонентах.

Планується, що кораблі і катери Морської охорони у складі міжнародних та міжвідомчих тактичних груп здійснюватимуть контроль цивільного судноплавства, артилерійські стрільби, відпрацьовувати події у нападі та обороні, зокрема протидиверсійну оборону корабля, заходи протиповітряної оборони.

Учасники також братимуть участь у навчальних тренувальних операціях з порятунку людей, пошуку судна-порушника та загальних оглядів з іноземними партнерами в рамках протидії незаконній міграції та ще до багатьох інших складових.