Колишній глава Офісу президента Андрій Богдан перед звільненням з посади вперше подав електронну декларацію.

Про це йдеться в офіційному реєстрі на сайті Нацагентства з питань запобігання корупції.

Оскільки декларація була подана перед звільненням, в розділі доходів вона охоплює лише період з 1 січня по 11 лютого 2020 року.

Екс-глава ОП задекларував у своїй власності 10 земельних ділянок. Три з них – в селі Козин під Києвом, ще 4 – в селі Забуяння, також в Київській області. Одну земельну ділянку Богдан має в селі Гвоздів Київської області, одну в Києві і останню – на Львівщині. Найбільші з усіх ділянок розташовано саме в селі Забуяння – там Богдан має більше 15 гектарів землі.

Також він задекларував 6 квартир. Одна з них розташована в Словаччині, всі інші в Києві, де правом користування цими квартирами володіють дочки Богдана. Також колишній керівник ОП задекларував житловий будинок площею 560 квадратних метрів в Козині. Крім цього Богдан вніс до декларації 10 квартир як об’єкти незавершеного будівництва. Він володіє ними на підставі інвестиційного договору.

У розділі цінне рухоме майно колишній глава ОП задекларував три елітних швейцарських годинники і п’ять автомобілів: Tesla Model X, Tesla S85, Mercedes-Benz GL500, Mercedes-Benz Vito 116 CDI, Mercedes-Benz GLS350. Всі свої машини Богдан придбав після 2015 року, а три з них – в 2019 році.

За трохи більше місяця роботи у 2020 році Богдан отримав 63 тисячі гривень доходів від Державного управління справами України, і ще 20 тисяч гривень від надання майна в оренду. Колишній керівник ОП має багато рахунків в банках, де в цілому зберігає понад 670 тисяч доларів, 338 тисяч євро і понад 10 мільйонів гривень. Також на кожну з чотирьох дочок Богдан відкрив рахунки в Словаччині, де вони мають від 35 до 49 тисяч євро. Готівкою він тримає 722 тисячі доларів і 238 тисяч євро.