Заступниця Парубія розповіла про низку підозрілих речей у поведінці Рубана, передає Корупція.Інфо

Протягом перемовин між Україною та ОРДЛО щодо звільнення заручників до полонених українців допускали лише Рубана та "одного депутата".

Про це повідомила перший застуник голови Верховної Ради Ірина Геращенко. 

"В Мінську бойовики неодноразово через хамські випади, особисті погрози й тиск та шантаж намагалися змінити склад робочих груп, й позбутися незручних їм українських учасників, в тому числі й в гуманітарній групі, де я неодноразово чула погрози на свою адресу. Натомість, вони не приховували свого дружнього ставлення до "преговорника" й неодноразово публічно робили заяви, що прагнуть мати справу саме з ним, й озвучували його прізвище", – написала Геращенко.

Вона додала, що до заручників не допускали ані представників "Червоного хреста", ані омбудсмена, проте давали вільний доступ "одному народному депутату" і "переговорнику" Володимиру Рубану.

Геращенко додала, що Рубан неодноразово закликав звільнити затриманих в Україні російських військовослужбовців Єрофеєва та Олександрова і обміняти їх на незаконно утримуваних українців у Росії ще до вироку суду. 

"Українська влада, попри шалений тиск, в тому числі одніє фракції, тоді зайняла жорстку позицію, що справа російських вояків, що приїхали вбивати українців, має бути розглянута в суді й тільки після вироку суду вони можуть бути помилувані і передані Росії", – каже заступник спікера парламенту.

Нагадаємо, керівника Центру визволення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана затримали 8 березня на лінії розмежування в зоні проведення антитерористичної операції.   Він прямував з окупованих територій, і в його вантажі знайшли зброю та боєприпаси. У повідомленні про підозру переговірнику закидають підготовку терористичного акту і незаконне володіння зброєю.

Популярне: «Батьків розстріляли, а дитину втопили живцем»: Жахливе вбивство цілої родини

Рубан звинувачення відкидає і стверджує, що був лише водієм, а про зброю в авто нічого не знав. Суд ухвалив Рубану запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом двох місяців без права застави.

За даними СБУ, терористичний акт, в організації якого брав участь керівник Центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимир Рубан, планувалося здійснити у центрі Києва. Мали загинути тисячі осіб.