За словами глави Міносвіти, іспит буде дворівневим.

З 2021 роки для випускників шкіл буде введено обов'язкове зовнішнє незалежне оцінювання з математики. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Гриневич пояснила, що базові навички з математики необхідні кожній людині."Ми введемо з 2021 року дворівневий іспит з української мови, це буде базовий рівень української мови як державної, і поглиблене вивчення – українська мова та література. З 2021 року ми плануємо ввести обов'язковий іспит з математики для всіх випускників. Це означає, що випускники 9 класів в цьому році будуть вже готуватися до такого іспиту. Як логіка: насамперед базові навички з математики необхідні кожній людині – вони розвивають логічне і абстрактне мислення … Цей іспит буде дворівневим, тобто можуть вибрати: гуманітарії – перший рівень, для тих, хто вступає до технічних вузів на технічні спеціальності – поглиблений рівень математики. Історія України і англійська мова будуть на вибір ", – повідомила глава Міносвіти.

За її словами, обов'язковим ЗНО в 2021 році стануть українська мова та література – 2-рівневий іспит, математика – 2 рівня складності, історія України або іноземна мова на вибір і додатковий предмет за вибором учня.

Нагадаємо, раніше Гриневич заявила, що для складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) зареєстровано вже 354 тисяч чоловік.