Рано вранці 28 листопада детективи ГДержбюро розслідувань спільно з співробітниками МВС і бійцями спецпідрозділу СБУ “Альфа” почали обшук в будинку 41-річної волонтерки Марусі Звіробій в селі Калинівка Київської області.

Приводом для слідчих дій послужили заклики Звіробій до вбивства президента України Володимира Зеленського.

Разом з нею сумнівалася в безсмерті президента і нардеп від “Європейської солідарності” Софія Федина. Проти обох зараз Генпрокуратура розглядає питання про пред’явлення підозри.

“Страна” розбиралася, як проходив обшук в Олени Самбул (справжнє ім’я Звіробій).

Як проходив обшук

“Страна” першою повідомила про проведення обшуку у Звіробій.

“Так, прямо зараз, у Марусі Звіробій обшук. Приїхали ДБР-івці в Калинівку”, – розповіло нам наше джерело. Інформація підтвердилася пізніше, коли підозрювана опублікувала відео початку обшуків на своїй сторінці в Facebook.

Спочатку волонтер не хотіла відкривати силовикам двері без присутності свого адвоката. Однак детективи заявили, що в іншому випадку будуть змушені виламати двері і увійти силою.

Коли детективи увійшли в будинок, то пред’явили всі необхідні для обшуку документи: свої службові посвідчення і рішення суду.

У будинку Маруся Звіробій намагалася з’ясувати причину для обшуків і особисті дані понятих. Під час обшуку у Звіробій вилучили телефон.

Друга учасниця скандальних заяв з погрозами вбивства президента Зеленського – нардеп Софія Федина поділилася відео обшуків у себе на сторінці, назвавши силовиків дикунами:

“33-й рік? Що за хамство? Що за дика поведінка?”.

Напередодні детективи ДБР спільно зі співробітниками СБУ направили в Генпрокуратуру проект підозри проти Звіробій і її подруги – нардепа Софії Федини.

Правда, у Федини обшуків немає – вона користується депутатським імунітетом. Але ДБР вже направило в ГПУ проект постанови про зняття з неї недоторканності.

“Або тебе повісять, або пристрелять”. Фатальний стрім Федини і Звіробій

Обидві громадянки – Звіробій і Федина перебуваючи у Львові 26 жовтня записали компрометуючий їх спільний відео-блог, який опублікували на каналі YouTube і в соціальних мережах. У відео обидві жінки висловлювали погрози вбивством на адресу президента України Володимира Зеленського, пов’язані з його державною діяльністю, повідомили в прес-службі ДБР.

Сам відеоролик в назві містить неприємне звернення на адресу Зеленського: “Софія Федина та Маруся Звіробій. Львівський мега СТРІМ … бо хтось думає, що він Безсмертний …”.

Топ-5 цитат на адресу Зеленського:

“… Вова, ти не маєш права тикати. … тобі буде тикати вся країна, готуйся до цього. Я закликаю взагалі на ви до цієї Гниді промосковської не звертатися …”, – заявляла Звіробій.

“… ти, п @ р, … у тебе мізки оброблені російською пропагандою … ти совком був, совком залишився. Ти президентом став, тому що тебе, б @, фабрики і ботоферми зробили”, – слова подруги Звіробій – Федини.

“… Порошенку хтось бажав, щоб його в тюрму посадили, а тобі бажають, щоб ти с @ ка здох, і просто обговорюють, яким чином”, – із заяв Марусі Звіробій.

“Або тебе повісять, або пристрелять, або нехай граната вибухне … Тебе хтось підірве, я тобі обіцяю. Тебе треба мочити, с@ ка, в сортирі”, – цитата Звіробій.

Федина додала, що президент може підірватися на гранаті або його можуть вбити під час обстрілу противника, “коли хтось в блакитний сорочці” піде на передову.

Прихильниці політики екс-президента Петра Порошенка слів не підбирали, коментуючи поїздку президента Володимира Зеленського в Золоте Луганської області.

Слідом за відеозаявою Федина розміщувала і пости обурення політикою Зеленського у себе в Facebook. Вони також супроводжені заявами про вбивство: “хтось думає, що він безсмертний”.

Такі заяви Федини і Звіробій в “Слузі народу” розцінили як заклики до фізичної розправи над президентом. Втім, обурення стосувалися здебільшого саме висловлювань Федини.

За словами голови фракції Олександра Корнієнка, правоохоронні органи повинні розібратися в ситуації, а ось до Марусі Звіробій в пропрезидентської партії питань не було. “До блогера питань немає – у нас вільна країна …”, – сказав Корнієнко.

Правда, потім, після того, як піднялися обурення про безкарність загроз президенту і слабкості Зеленського – в “Слузі народу” поміняли риторику. І заявили, що проти обох відкрито кримінальну справу.

Відзначимо, що Звіробій, як видно з цитат, набагато сильніше погрожувала Зеленському, взагалі не соромлячись у виразах. Риторика Федини була м’якшою. Тому логічно, що питання по Марусі, як учасниці АТО, почали вирішувати швидше.

Проект же підозри нардепу поки ще не підписаний генпрокурором Рябошапкою.