Державний концерн “Укроборонпром” збиралися реформувати тільки формально. Про це віце-прем’єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський заявив “Радіо Свобода” в інтерв’ю, яке було опубліковано 5 грудня.

“Я вважаю, що керівництво концерну певним чином почало вважати, що вони можуть самі себе трансформувати і реформувати. І вони бачили цей процес досить затяжним за часом, що якимось чином це буде трансформуватися. І в кінцевому рахунку” Укроборонпром “, змінивши вивіску на “Оборонні системи України”, стане державною холдинговою компанією просто з тими ж місцями-сидіннями, майже з тим же колективом “, – сказав міністр.

За його словами, непорозуміння з питань подальшого розвитку концерну виникли між керівництвом “Укроборонпрому” і міністерством “не просто так”.

“Коли ми почали своє знайомство один з одним і подивилися на концепти, які хто пропонує, вони принципово не відрізнялися. Єдине – були нюанси. Головною проблемою я бачу підхід, різницю в чому? В тому, що хтось має зобов’язання перед іноземними партнерами , а я маю зобов’язання перед українським народом. І, розумієте, в цьому є велика, як то кажуть, різниця “, – пояснив Уруський.

Відзначимо, що 3 грудня служба безпеки України під процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора проводить слідчі дії не тільки в службових приміщеннях ГК “Укроборонпром”, а й в ГК “Укрспецекспорт” і однієї з іноземних структур.

Про це повідомляє прес-центр СБ України в четвер увечері.

“Процесуальні заходи здійснюються в рамках кримінального провадження за ч.1 ст.111 Кримінального кодексу України (держзради – Ред.) З метою документування фактів можливої ​​причетності посадовців до здійснення діяльності в інтересах однієї з країн Південної Азії на шкоду обороноздатності, державній, економічній і інформаційної безпеки України “, – йдеться в повідомленні.

За даними спецслужби встановлено, що протиправна діяльність представників українського спецекспортера пов’язана з штучним залученням посередницької іноземної структури, що призвело до можливої ​​втрати Україною ринків озброєння в окремих країнах азіатського регіону, гальмування діючих контрактів ГК “Укрспецекспорт”, а також створення перешкод для укладення нових зовнішньоекономічних контрактів.

“За попередніми оцінками, завдані збитки державним інтересам становить близько $ 100млн”, – додали в СБУ.

Згідно ч.1 ст.111 Кримінального кодексу України держзрада карається позбавленням волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.