Президент Росії Володимир Путін створює умови і можливості для масштабного збройного наступу проти України, передає Корупція.Інфо.


Як передає "Укрінформ", таку заяву в розмові з журналістами на полях конференції "Україна – НАТО. Рік зближення та інтеграції" зробив перший президент України Леонід Кравчук, коментуючи виведення російських офіцерів зі Спільного центру з контролю і координації (СЦКК) на Донбасі.

"Я давно стежу за виступами російського президента, і недавно слухав його прес-конференцію. Він, здається, починає діяти так, щоб створити більш широке поле для можливої ​​глибшої і масштабної атаки на Україну", – сказав Кравчук.

За його словами, сприяти мирному врегулюванню на Сході України могла б миротворча місія, однак вона повинна бути застосована не так, як хоче Путін, а відповідно до норм ООН і міжнародного права.

"Ми хочемо, щоб місія була на всій території, забезпечила повернення контролю над кордоном, мирне життя і відновлення зруйнованих районів. Це повинна бути місія великого масштабу, тому що маємо справу з таким, скажімо так, оригінальним сусідом", – підкреслив Кравчук.

Колишній український президент упевнений, що змусити Росію погодитися на розгортання на Донбасі дійсно ефективної миротворчої місії можна виключно шляхом міжнародного тиску.

Популярне: Президент підписав! Нові правила працевлаштування іноземців у Польщі

Також Кравчук додав, що "Мінський формат" потребує змін, оскільки він уже неефективний.

"На перших порах, коли почалася російська агресія проти України, то тоді потрібно було якось її зупинити і посадити Росію за стіл переговорів. "Мінський формат" в цьому випадку спрацював. Але зараз, коли мова вже йде про конкретні речі, а саме повернення територій, суверенітет, недоторканність кордонів, встановлення української влади на всій території, повернення Криму і т.д. – "Мінський формат" уже не спрацює", – сказав він.

"Треба або наповнювати "Мінський формат" новим змістом і новими членами, або шукати інші – скажімо, через Будапештський формат працювати або інші формати, які вже існують у Європі", – підсумував Кравчук.