чорно

Кабінет міністрів ухвалив рішення про звільнення керівника Чорнобильської зони відчуження Юрія Антіпова.

Дане рішення було прийнято на виїзному засіданні уряду в Полтаві в середу після того, як з такою пропозицією виступив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк,повідомляє Корупція Інфо

Прем'єр пояснював свою позицію тим, що за останні кілька місяців після його візиту в Зону відчуження та чітких доручень її керівникові не були вжиті необхідні заходи.

"Наприклад, компанія, яка готувала (їжу – ред.) французьким співробітникам протягом декількох років, була замінена, їм просто заборонили годувати людей, і прийшов лист від фірми "Роги і копита" про те, що у них, виявляється, французи будуть краще харчуватися", – сказав Яценюк на засіданні.

Крім того, за його словами, ряд компаній, у яких були ліцензії на проектні та будівельні роботи, отримали листи з підписом керівника Зони відчуження про призупинення або відкликання їх ліцензій.

"Тому вчора була зустріч з в.о. міністра екології з керівником Чорнобильській станції і, сподіваюся, вже колишнім керівником Зони відчуження, кількома експертами і з міністром внутрішніх справ. Я прошу, щоб міністерство почало розслідування, і якщо є факти, відкрило кримінальне провадження", – сказав Яценюк.

Прем'єр закликав членів уряду підтримати рішення про звільнення керівника Чорнобильської зони і поки на місяць призначити виконуючого обов'язки. Що стосується призначення нового керівника Зони, то, за словами Яценюка, це повинен бути абсолютно прозорий та публічний відбір кандидатів на посаду керівника зони відчуження.

Нагадаємо, що Юрій Антіпов очолив Державне агентство з управління Зоною відчуження 14 травня 2015. Раніше займав посаду в. о. директора ПрАТ "Завод з виробництва ядерного палива", очолював Головне управління МНС України в Одеській області, є ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС.