Директор Сторонибабського спиртзаводу Михайлів завдав державі збитків на мільйони гривень.

На Сторонибабському спиртозаводі на Львівщині з 2012 року організоване незаконне виробництво та реалізація концентрату барди. Внаслідок зловживань керівника підприємства Андрія МИХАЙЛІВА держпідприємству "Укрспирт" завдано збитків на суму понад 5,6 млн грн.

Про це йдеться в акті перевірки окремих питань фінансовогосподарської діяльності Сторонибабського МПД ДП "Укрспирт" від 26 червня 2014 року. Зазначений документ є у розпорядженні ІА 21К.

Ревізія "Укрспирту" на Сторонибабському спиртозаводі встановила, що в сепараційному відділенні дріжджового цеху спиртозаводу знаходиться обладнання, на якому здійснюється виробництво вологого концентрату барди з барди зернової. При цьому згадане обладнання не перебуває на балансі підприємства.Працівники спиртозаводу, причетні до незаконного виробництва, повідомили, що обладнання запущено близько двох років тому. Готова продукція (концентрат барди) відвантажувалася на вантажівки, вивозилася за межі підприємства та реалізовувалася приватному підприємцеві замість барди зернової.

Завідувач бардяного господарства І.Микитюк пояснив, що встановлення обладнання, запуск виробництва та відвантаження концентрату барди ФОП здійснювалися за усною вказівкою керівника спиртозаводу А.Михайліва.

ОФІЦІЙНО

Як сказано в акті перевірки, керівником МПД Михайлівим А.П. в період з 2012 року і досі на території МПД організовано незаконне виробництво та реалізація концентрату барди. У цей період виготовлено та реалізовано 15 078 тонн концентрату барди, вартістю 345 грн за 1 тонну на загальну суму 5,2 млн грн. Окрім того, витрати електроенергії на процес незаконного виробництва склали 197 тис грн. Також до незаконного виробництва було залучено шість працівників, яким за цей період виплачено 452 тис. грн зарплати.

Таким чином, у результаті дій керівника МПД Михайліва А.П. в період з 2012 року по теперішній час на МПД організовано незаконне виробництво та реалізацію концентрату барди. Такі дії керівника МПД Михайліва А.П. мають ознаки злочину, передбаченого ст. 364 ККУ, а саме зловживання владою та службовим становищем.

У результаті зазначених дій ДП "Укрспирт" завдано збитків на загальну суму 5 688 841,72 грн", зазначається в акті перевірки.

Джерело: Воля народу