Переобраний міським головою Харкова Геннадій Кернес оголошений мером Харкова без складання присяги. Про це повідомила голова міської територіальної виборчої комісії Ольга Мозгова.

У середу, 9 грудня, у Харкові розпочалася перша сесія міської ради VIII скликання. Водночас Геннадія Кернеса на ній немає.

«Згідно зі ст. 42 закону України «Про місцеве самоврядування» новообраний міський голова складає присягу відповідно до закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування”, ч. 6 ст. 11 якої зазначає, що присягу складає тільки особа, яку вперше було обрано на посаду сільського, селищного, міського голови. Водночас Кернес Геннадій Адольфович обраний міським головою не вперше і вже складав присягу 24 листопада 2010 року, що підтверджується записом у трудовій книжці», – сказала Мозгова.

За її словами, відповідно до зазначених вище законів Кернес від 9 грудня набуває повноважень Харківського міського голови.

А тим часом Харківську міськраду охопили протести як всередині, так і зовні. Депутати зібралися на перше засідання, де Кернеса визнали мером.

Під час сесії обранці довго не могли зрозуміти, хто її повинен вести. Глава місцевого гортервиборчкому заявила, що головуючим зобов’язаний бути Геннадій Кернес, проте він хворіє, що є поважною причиною. При цьому вона уточнила, що сам Кернес не повинен приймати присягу і бути присутнім особисто, оскільки запис в трудовій книжці у нього вже є.

Деякий час депутати не могли визначитися з головуючим. Члени ОПЗЖ навіть заблокували трибуну. У підсумку проголосували за Олександра Новака, який був секретарем міськради попереднього скликання. У залі стало спокійніше.

Однак протести були і поза стінами міськради. Одні мітингували на вулиці проти забруднення повітря через роботу промислових підприємств, а націоналісти і екс-учасники АТО виступали проти «ватних партій» в складі міськради.