Перша леді України Олена Зеленська повідомила про відкриття нового притулку для постраждалих від домашнього насильства у Київській області.

“Цей допис про сміливість. Сміливість сказати «Ні!» домашньому насильству. Насильству, від якого щорічно страждають сотні тисяч українців. Для мене ця тема не є легкою, як, мабуть, і для кожного з вас. Але вона важлива. Більше того, я вважаю своїм обов’язком відкрито говорити про неї, тим самим підкреслюючи – насильство не можна замовчувати.”, – написала вона.

Олена Зеленська повідомила, що цього тижня у Київській області відкрився новий притулок для постраждалих від домашнього насильства, побудований коштом обласного бюджету. Такі притулки ще називають шелтерами. Перша леді відвідала його разом з представниками та послом Фонду ООН у галузі народонаселення Машею Єфросиніною, а також головою Київської ОДА Василем Володіним, щоб на власні очі побачити умови проживання.

“Шелтер – це місце, куди потрапляють люди, над якими було вчинене насильство. Тут вони отримують не просто можливість цілодобового перебування (зокрема з дітьми), а й комплексну допомогу, серед іншого, психологічну підтримку від фахівців. Шелтер дає змогу в комфортних умовах подолати наслідки пережитого насильства та збільшує шанси уникнути повторних інцидентів. Загалом в Україні таких притулків понад 30. Про їхнє розташування не повідомляється широкому загалу. Така політика конфіденційності допомагає сховати постраждалу людину від кривдника.”, – пояснила перша леді.

За словами Зеленської, отримати психологічну допомогу та потрапити в шелтер можна кількома способами. Перша леді наголосила, що кожна людина може звернутися по допомогу та бути почутою. Для цього потрібно:

1. Зателефонувати на урядову гарячу лінію з протидії домашньому насильству за номером 1547. Тут людині нададуть першу психологічну допомогу та проконсультують щодо подальших дій.
2. Звернутися на національну гарячу лінію із попередження домашнього насильства – 116 123, де вам підкажуть, яку допомогу ви можете отримати у вашому місті та як потрапити в найближчий шелтер.
3. Звернутися до поліції за номером 102.