фінанси

Китайська компанія CITIC ConstructionCo. Ltd надасть Україні 15 млрд дол. позики на будівництво доступного житл, передаэ Корупція.Інфо

Меморандум підписали в четвер у Києві уповноважений глави Мінрегіону України та уповноважений CITIC ConstructionCo. Ltd, повідомили в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Кредит дається під мінімальні відсотки, терміном на п'ятнадцять років із правом пролонгації.

В міністерстві додали, що в Україні реалізують пілотний проект інвестиційною вартістю до 1 млрд дол.

Компанія CITIC розглядатиметься як генеральний підрядник – замовник із реалізації проектів, Мінрегіон займатиметься підготовкою та реалізацією проектів.

Меморандум передбачає розвиток державної житлової політики, будівництва доступного житла, формування фонду соціального житла, розгортання молодіжного житлового будівництва, кредитування індивідуальних сільських забудовників, реалізацію інфраструктурних проектів.

На сьогодні у квартирній черзі офіційно перебувають понад 800 тис. родин. Для вирішення цієї проблеми нинішніми темпами державі потрібно понад 100 років, констатували в Мінрегіоні.

CITIC ConstructionCo. Ltd. – дочірня компанія Китайської державної міжнародної трастово-інвестиційної корпорації CITIC Limited.

Серед найбільших проектів, які компанія виконала останнім часом – будівництво головного стадіону Олімпіади-2008 у Пекіні "Пташине гніздо", соціального житла в Анголі, швидкісної автостради в Алжирі, метро в Тегерані, комплексу з виробництва цементу в Білорусі тощо.