Свідок розповів, як давав хабар заступниці головного лікаря Львівської обласної лікарні

Личаківський районний суд розпочав розгляд по суті кримінального провадження проти обвинуваченої у хабарництві заступниці головного лікаря Львівської обласної лікарні Наталії Ван Доеверен. На засіданні 5 травня допитали одного із заявників, який платив Н. Ван Доеверен 300 доларів за переведення його хворої матері з нічних процедур гемодіалізу на денні, – Корупція Інфо

Популярне: УВАГА!!! Правила для водіїв будуть РАДИКАЛЬНО ЗМІНЕНІ, прочитайте, щоб не потрапити в халепу

На засіданні також було озвучено, що одна із заявниць у справі щодо заступниці головного лікаря Олена Масней подала письмове звернення суду про те, що вона «відмовляється від поданої до правоохоронних органів заяви та повністю спростовує свої свідчення, надані під час досудового розслідування». Ще двоє свідків у справі не з’явилися на засідання. 

Відтак суд заслухав покази одного із заявників – львів’янина Дмитра Бадьори, який стверджував, що у травні 2014 року передав заступниці головного лікаря 300 доларів хабара за те, щоб його хвору матір перевели з нічних процедур гемодіалізу на денні. Свідок детально розповів, як передавав гроші.

Зі слів Д.Бадьори, від інших хворих його матір дізналася, що такі питання вирішуються саме на рівні заступника головного лікаря Н.Ван Доеверен. Попередньо він перепитав про це і в самої високопосадовця лікарні, на що отримав підтвердження. Передача грошей відбулася 12 травня 2014 року.

«Ми приїхали удень – десь була 12.00. Підійшли до даної особи. При вході у відділення гемодіалізу є така тумбочка лікарська, де хворі сідають і вдягають бахіли. Вона відкрила журнал, я поклав  туди 300 доларів. Це було метрів 10 від кабінету», – повідомив Д.Бадьора.
З його слів, 12 травня він передав гроші Н.Ван Доеверен, а вже за два дні – 14 травня – його хвору матір прийняли на процедури гемодіалізу не вночі, як раніше, а о 9.00 ранку.

Свідок також пояснив, чому про події 2014 року заявив у правоохоронні органи у січні 2017 року, а не раніше. «Справа у тому, що у 2014 я звертався у прокуратуру не щодо даної особи, а на лікуючого лікаря через ліки. Побачив, як тоді справу розвалили у Личаківському райвідділі. Коли ж побачив в Інтернеті новини, що дану особу (Н.Ван Доеверен, – ZIK) затримали на хабарі «з полічним» – звернувся у прокуратуру із заявою», – повідомив Д.Бадьора.

На запитання захисників Н.Ван Доеверен свідок пояснив, чому за вирішенням питання не звернувся до завідувача відділенням гемодіалізу, а саме до заступника головного лікаря.

«Тому що це було би на 50 доларів дорожче», – повідомив Д.Бадьора. Він також зазначив, що в обасній лікарні чітко розподілено, хто з медиків за ієрархією вирішує які питання.
Щоправда, у своїх показах свідок допустив кілька неточностей.

Зокрема, на запитання захисту він кілька разів підтвердив, що на дверях кабінету заступниці головного лікаря бачив табличку, де було вказано її прізвище «Н.Ван Доеверен», хоча, як повідомили захисники, на цей момент у обвинуваченої було інше прізвище – «Наталія Готь».

Праспорт із прізвищем Ван Доеверен вона отримала пізніше – майже за півроку після події. Також Д.Бадьора не міг чітко пригадати, коли саме подав заяву у правоохоронні органи щодо хабарництва Н.Ван Доеверен. Свідок повідомив, що це було у березні чи лютому 2017 року, хоча насправді заява була подана у січні цього року.

Також захисники з’ясували, що батько свідка Д.Бадьори довший час працював у Львівському обласному діагностичному центрі, керівником якого свого часу був Михайло Гичка – нинішній головний лікар Львівської обласної лікарні.

Наразі у суд оголосив перерву. На наступних засіданнях очікують інших свідків у справі. Головуюча суддя повідомила про можливий примусовий привід свідків, у разі їх неявки.

Як повідомлялося, заступницю головного лікаря Львівської обласної лікарні судитимуть за систематичні побори.
Її обвинувачено за ч.3 ст.368 (вимагання, одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, вчинене повторно) КК України. 

Як повідомляли в обласній прокуратурі, заступник головного лікаря з медичної частини Львівської обласної клінічної лікарні налагодила механізм отримання неправомірної вигоди від родичів пацієнтів за прийняття рішення про госпіталізацію хворих у відділення хронічного гемодіалізу.

Зокрема, встановлений факт вимагання та одержання нею у травні 2014 року неправомірної вигоди в сумі 300 доларів США за прийняття рішення про переведення пацієнта з нічного режиму надання процедури гемодіалізу на денний. Крім того, доведено черговий факт одержання у травні місяці 2016 року неправомірної вигоди в сумі 5000 грн за винесення питання про надання хворому процедури гемодіалізу на засіданні комісії по відбору хворих для проведення ниркової замісної терапії.