kiotski_groshi

Користуючись помітною недовірою громадян, українські банки отримали конкуренцію з несподіваного боку – від соцмереж.

Ідея загалом проста, але на російський ринок система прямих грошових позик між приватними особами вийшла всього чотири роки тому, а в Україні вперше з'явилася тільки в липні 2014 року.

Соцмережа (Webtransfer), якою користуються як кредитори, так і позичальники, виступає гарантом угоди.

Лише розпочавши діяти в Україні, тільки за січень «Вебтрансфер» виріс на 134 тисячі користувачів до вже наявних 570 тисяч..

А в кінці року прогнозують зростання до 3 мільйонів учасників. 

Передача грошей з рук в руки за участю посередника відома в Європі і США з середини двотисячних.

Наприклад, перша в світі британська мережа з цікавою назвою Zopa на даний момент пропонує позичити £ 784 млн.

Вже до 2010 року в самій компанії нарахували близько 35 проектів-конкурентів. Серед найбільш відомих – американські Prosper і Lendingclub. 

 

СУТЬ ІДЕЇ

Якщо вам потрібно трохи грошей, то ви їх можете знайти у тих, хто готовий дати в борг.

Головна умова участі в процесі – наявність реєстрації в одній із соціальних мереж, включаючи «Однокласники». Інформація про людину, її зв'язки, активність – все це додатковий спосіб ідентифікації та підвищення гарантій повернення.

Разом з тим, для роботи доведеться (як і у випадку Webmoney), завантажити скан паспорта, підтвердити платіжні реквізити та номер телефону.

Способів взяти (або дати) у позику є два.

Перший – працювати з тими, у кого є рейтинг і за кого оператор соціальної мережі може поручитися. Порука з'являється на підставі додаткових заходів, наприклад, психологічного тестування.

І кожна успішна операція підвищує рейтинг. Якщо ж щось пішло не так, борги покриває гарантійний фонд, який на сьогодні складає більше $ 16 млн. Але у випадку з гарантованими угодами той, хто заробляє відсотки, платить з них в котел компанії. Чим більше термін позики – тим менше віддавати, у випадку з 30 днями доведеться поділитися 40% прибутку.

Другий спосіб – домовитися безпосередньо на свій страх і ризик.

«У цьому випадку ти не ділишся прибутком з гарантфондом, заробляєш більше, але всі ризики – твої. Багато ризикують. 

Арифметика досить проста. Якщо ви даєте в борг $ 1000 під 2%, то заробіток складе $ 20. Можна провернути цю суму, скажімо, п'ять разів за місяць і заробити 100 доларів.

За словами організатори такої програми, заробітки в місяць виходять близько $ 150-200 на місяць. 

У київському представництві соцмережі розраховують на те, що високі ставки за банківськими кредитами і те, що банки вкрай неохоче йдуть на їх видачу, приверне найширші кола громадськості.

 

 

Джерело: Корупця.Інфо