У росіян немає можливості поповнювати запаси на Зміїному, ЗСУ все контролюють.

Збройні Сили України завдали чималих втрат Росії на острові Зміїний. Після цього війська агресора на мають можливості поповнювати свої запаси на Зміїному.

Про це в ефірі каналу “Рада” заявив речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук. Він зазначив, що вже підтверджено удар ЗСУ по Зміїному.

За його словами, по тимчасовому російському гарнізону на острові Зміїний було завдано удару, внаслідок чого ворог зазнав втрат.

Братчук додав, що потрібне інформаційне супроводження цієї військової операції з боку ЗСУ та водночас закликав не нашкодити українським силам.

Щодо того, чи Росія намагається знову доставити запаси на Зміїний, речник Одеської ОВА сказав, що росіяни, можливо, мають такий намір. Проте, як наголосив Братчук, в окупантів немає такої можливості, тому що українські сили оборони проводять відповідні заходи.

Також Сергій Братчук розповів, що угруповання Чорноморського флоту Росії розташовується у північно-західній частині акваторії Чорного моря.

За його словами, флот Росії складається з 5 кораблів ракетоносців, підводного човна та чотирьох великих десантних кораблів, які маневрують і не відходять далеко від позицій.

Окрім того, Братчук зазначив, що ризик десантної операції ворога є постійно. Однак в Україні не фіксують можливості ворога підготовки до проведення такої операції.

Додамо, що боротьба за острів Зміїний переходить у нову фазу. Лише кілька днів тому наші потопили там буксир-рятувальник, яким російські перевозили щось і когось. Так перевозили, що росіяни за підсумком одразу почали ховати спецназівців із ФСБ.

Про це пише журналіст InformNapalm, OSINT-експерт Антон Павлушко.

«Якщо я правильно розумію, то логічною могла б бути така операція росіян: на острів перекидають кілька тренованих ДРГ, яких потім за допомогою вертольотів дуже швидко перекидають кудись під Білгород-Дністровський, Приморський чи Білолесьє. Паралельно ракетами вибивають міст через Дністровський лиман. Далі починається рух, а ДРГ якщо не закріплюються, то можуть виходити у бік Придністров’я (ось не вірю я в силу молдавських силовиків у цьому плані)», – заявляє експерт.

А також додає, якщо поставити HIMARS у Вилковому, то «весь Зміїний накривається з одного залпу».

За словами журналіста, для повного очищення заважають “вишки Бойко”, на яких, окрім видобутку газу, весь час перебували російські десантники. Формально вони охороняли вежі, але за фактом – контролювали для Росії частину моря.

«Скажу більше – на газовидобувну вежу може сісти військовий гелікоптер, що дуже швидко може “підкинути” ДРГ кудись під Очаков. Або швидкий катер може швидко під’їхати до будь-якого судна під Одесою. Такі собі плавучі військові основи», – пише Павлушко.

Зазначимо, що перед ударом ЗСУ Росія зосередила на «вежах Бойка» ракетні судна, спецназ та кораблі ФСБ.

Російські спецназівці розміщували на окупованих бурових платформах “Чорноморнафтогазу” підрозділи морської піхоти та спецназу. Армія РФ продовжує перебувати на платформах і досі.

Про це повідомив військовий експерт Павло Лакійчук, передає УНІАН.

“Спочатку росіяни боялися, що Україна забере своє майно назад. Крім морпіхів там ще чергує бригада ракетних морських суден, які забезпечують охорону цього району, а також патрульні кораблі ФСБ. У 2016 році РФ зрозуміла, що цей об’єкт можна використовувати раціональніше, тому встановила на них засоби спостереження за повітряною та підводною обстановкою”, – каже експерт.

Фахівець зазначив, що на “вежах Бойка” було встановлено гідроакустичні комплекси.

“Цей ланцюжок пунктів нагляду формує єдину систему спостереження за повітряною та підводною обстановкою у північно-західній частині Чорного моря – таким чином, росіяни не просто контролюють цей район, а можуть швидко реагувати та завдавати авіаційних та ракетних ударів”, – додав Лакійчук.