Президент Володимир Зеленський вніс законопроєкт щодо КСУ, тому що цього потребувала ситуація. Про це заявив перший президент України, голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук в ефірі каналу “Україна 24”.

“Треба виходити з того, що президент гасив вогонь. Коли зібралася РНБО, вогонь палав, антиукраїнська ситуація розширювалась в даному разі після прийняття такого рішення (КСУ – ред.), і потрібні були дуже швидкі та радикальні кроки. Звичайно, президент виходив з того, що потрібно такі кроки зробити. Він запропонував такий документ”, — сказав він.

Кравчук пояснив, що собою являє законопроєкт Зеленського

“Документ як проєкт, а не як указ. А як проєкт закону, який буде розглядати Рада. І від ВР тепер залежить, як вона поставиться до цього, як вона оцінить ситуацію в цілому в Україні. І як вона прийме такі закони, такі рішення, які відновлять авторитет такої важливої структури як КСУ і погасять це полум’я, яке горить навколо КСУ. Це документ для обговорення у ВР, це зовсім не означає, що президент заявив, що це єдиний можливий варіант”, — сказав він.

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

У відповідь президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду і скасувати відповідні зміни до закону “Про запобігання корупції”.