Кучма винен у бідах України.

Вважаю, що Кучма винен у багатьох бідах країни, він особисто доклав чимало зусиль для того, щоб Україні довелося вкотре відстоювати перед Росією свою незалежність, пише Глава редради “Обозревателя” Михайло Бродський.

Пам’ятаєте, як у Кучми запитали: “Путін – убивця?” Він тоді з’їхав на м’яких лапах: мовляв, не відповідатиме, бо, можливо, йому доведеться сідати за стіл переговорів з російським президентом.

Може, настав час уже подумати, чому Росія так любить Кучму як переговорника? Відповідь зрозуміла.

Хто від України підписував Будапештський меморандум, де-факто і де-юре визнаний нікчемним? Леонід Кучма.

Хто від України підписував ці мерзенні Мінські угоди, що затягли нас у трясовину нового етапу війни з Росією? Кучма.

Саме ця людина давала Путіну завищені обіцянки у період свого правління, а в цей час його зять Віктор Пінчук опановував багатомільярдні ринки в РФ для своїх труб. Більшість українських компаній квот не отримували, а ось зятю Кучми щастило у цьому сенсі більше. Чи міг Кучма лобіювати родича, не поступившись Путіну? Без шансів.

Чи я вважаю Кучму зрадником? Так. Але, на жаль, за це не посадити. Його навіть не вдалося притягнути до відповідальності за співучасть у вбивстві Георгія Гонгадзе, і скоєння багатьох інших злочинів, що розкрилися під час касетного скандалу. Я впевнений, що саме Кучма наказав убити Гію, а мільярди Пінчука дозволили йому уникнути покарання.

Це все варто забути та пробачити? Не згоден. Якщо Кучму не можна посадити, суспільство має проявити громадянську свідомість та оголосити його зрадником та ізгоєм. Інакше, завдяки ось таким кучмам танки путіних постійно стоятимуть біля наших кордонів.

Розуміючи це Кулеба пояснив слова Зеленського щодо Будапештського меморандуму

Глава МЗС України Дмитро Кулеба пояснив, що Україна звертається до Будапештського меморандуму, оскільки вимагає конкретних рішень щодо гарантування своєї безпеки.

“Нам потрібні ефективні міжнародні механізми гарантування безпеки нашої держави. Треба чесно зараз перевірити, працює система безпеки, створена Будапештським меморандумом та пов’язаними з ним рішеннями, чи не працює. Ми це зробимо щиро, з добрими намірами”, – сказав міністр у неділю, коментуючи згадку президентом Володимиром Зеленським Будапештського меморандуму у промові на конференції з питань безпеки в Мюнхені.

Він додав, що “ми зараз звернемося на виконання доручення президента Зеленського до всіх держав-гарантів за Будапештським меморандумом провести консультації і вийти з них з конкретними рішеннями про кроки, які будуть вжиті для гарантування безпеки України”.

Відмова Росії не має бути підставою для непроведення консультацій, підкреслив Кулеба.

“Відмова Російської Федерації від проведення таких консультацій, на думку України, не повинна впливати на рішення інших держав-гарантій щодо участі в консультаціях. Ці гарантії безпеки надавалися Україні в 1994 році не від групи країн, а кожною країною індивідуально, і ці гарантії були об’єднані в одному документі”, – зауважив Дмитро Кулеба.

Втім, за його словами, Україна сподівається, що РФ все ж підтвердить свою участь.

“Далі, в залежності від того, чим завершиться цей етап, ми розуміємо варіанти подальшого руху, і ми будемо рухатися вперед в залежності від розвитку подій”, – додав міністр.

Під час виступу на Мюнхенській конференції з питань безпеки президент Володимир Зеленський заявив, що востаннє ініціює проведення консультацій у рамках Будапештського меморандуму, і якщо вони знову не відбудуться або за їх результатами не буде конкретних рішень щодо гарантування безпеки України, то вона матиме повне право вважати, що Будапештський меморандум не працює і усі пакетні рішення 1994 року були поставлені під сумнів.