нормандська четвірка

Лідери "нормандської четвірки" підтримали українську пропозицію розмістити спостерігачів ОБСЄ на всіх точках порушення режиму припинення вогню на Донбасі.

Як передає прес-служба президента України, зокрема, запропоновано розпочати з наступних десяти населених пунктів: Щастя, Попасна, Станиця Луганська, Кримське, Авдіївка, Волноваха, Гранітне, Луганське, Широкіне, район Донецького аеропорту.

Сторони наголосили на необхідності забезпечення безпеки та належного режиму роботи інспекторів ОБСЄ, включно з безперешкодними перевірками у місцях дислокації відведеної техніки.

Співрозмовники також домовилися про необхідність публікації щоденного звіту ОБСЄ про порушення режиму припинення вогню, який направлятиметься усім МЗС країн нормандського формату.

Крім того, Петро Порошенко, Ангела Меркель і Франсуа Олланд вчергове звернулися до Володимира Путіна негайно звільнити українку Надію Савченко.

Порошенко також наголосив на необхідності звільнення усіх заручників, які незаконно утримуються на території Донецької, Луганської областей та в Росії.